ЗМЕНШЕННЯ ШТРАФІВ за порушення в системі «ПЛАТОН» (розяснення до ст. 12.21.3 КоАП РФ)

223

Tweet

Роман Зразків

Шановні Колеги!

14 грудня 2015 р. підписаний Федеральний закон № 378-ФЗ «ПРО внесенні змін у Кодекс Російської Федерації про адміністративні правопорушення і окремі законодавчі акти Російської Федерації».

Даний нормативно-правовий акт спрямований на вдосконалення функціонування системи справляння плати «Платон» і передбачає:

Зниження розміру штрафних санкцій за невнесення плати за автодороги.

Раніше штраф становив від 5 тисяч рублів до 450 тисяч рублів, при повторності порушення до 1 мільйона рублів. До відповідальності могли залучатися одночасно водій, посадова особа та юридична особа.

Після внесення змін до Кпап РФ до адміністративної відповідальності залучаються тільки водії іноземних транспортних засобів і російські власники транспортних засобів.

Штраф за дане порушення визначений у розмірі 5 тисяч рублів у разі першого порушення і 10 тисяч рублів у разі повторного порушення.

Зазначені зміни набрали чинності з 15 грудня 2015 року. Текст змін додається http://publication.pravo.gov.ru/Document/View/0001201512150012)

Додаткові нововведення щодо порушників:

Виключається можливість застосування штрафних санкцій за повторне порушення протягом однієї доби.
Передбачається звільнення від адміністративної відповідальності за вчинення порушення (неоплати за проїзд) при проїзді відстані від межі Російської Федерації не більше 50 км, з умовою внесення оплати за даний проміжок шляху.
Вводиться право на затримання транспортного засобу за допомогою блокувальних пристроїв до сплати адміністративного штрафу.
Передбачена відстрочка внесення плати за проїзд при певних умовах (норма вступає в дію з 15 квітня 2016 року).
Запроваджується механізм контролю за внесенням плати іноземними перевізниками (система взаємодії між різними відомствами з метою ідентифікації порушника: Митниця – «Платон» – Дорожня поліція – Транспортна інспекція).

Роман Зразків

Керуючий Партнер

Юридичної фірми «ЮРВЕСТ»

Джерело інформації http://www.urvest.ru/novosti/umenshenie-shtrafov-za-narusheniya-v-sisteme-platon