Залізниці України йдуть в піке

255

Tweet

Залізниці України йдуть в піке

BGLOGIST підводить підсумки діяльності за 11 місяців дуже багатьох транспортних напрямків і галузей.
Так за 11 місяців поточного року підприємство Українські залізниці значно скоротили обсяг вантажних перевезень. Падіння склало хоч і всього 1,3% в порівнянні з аналогічним звітним періодом попереднього 2011-го року, проте в абсолютному вираженні вантажоперевезення досягли 422 млн тон. Це офіційні дані підприємства країни «Укрзалізниці».
Основними причинами, які вплинули на спад стали скорочення транзитних та внутрішніх перевезень. Навіть на тлі зростання експорту та імпорту обсяги загальний економічний результат залишився негативним. Експерти BGLOGIST отмечаеют, що негативна тенденція зберігається на протязі всього року і, можливо, залишиться актуальною і в наступному році.

Підвищити рентабельність такої роботи можна тільки при скороченні транспортного парку та скорочення робочих місць. Це цілком не популярні заходи, але тільки вони здатні оздоровити підприємство на тлі падіння попиту на його послуги.

За листопад було перевезено 40 млн тонн вантажів. Це зниження на 3,6% в порівнянні з листопадом роком раніше. Хоча це і деякий відносний зростання в порівнянні з попереднім місяцем жовтнем, місячний обсяг перевезень зріс на 2,8% і додав 1,1 млн тонн. Але в цілому динаміка дуже погана і розвиток швидше за все буде відбуватися за негативним сценарієм.
Таким чином необхідно проводити широкі антикризові заходи щодо виведення галузі залізничних перевезень на Україні з впадання у важкий економічний штопор.Тим більше на думку експертів логістики BGLOGIST, показники спаду зовсім не драматичні, а значить хворий транспортний сегмент можна видалити досить безболісно і витративши для цього менше сил і ресурсів. Однак запускати негативний процес в транспортному секторі не варто, так як вплив економічного спаду в Європі в наступному 2013 році продовжиться і будить відбуватися з ще більшою силою. А значить надій на пожвавлення транзиту залізницею на Україні дуже і дуже мало. Більш того будить відбуватися відтік обсягів перевезень в інші види транспорту, а тут дуже важливо нагадати про роль держави в цьому процесі. Воно має виступити в ролі регулятора, інакше не уникнути зриву.