Залізничні перевезення: їх очевидні особливості

241

Tweet

Залізничні перевезення: їх очевидні особливості

У структурі вартості продукції вагому частку складають транспортні витрати. Висновок очевидний: з метою досягнення перемоги в непростий конкурентній боротьбі необхідно оптимізувати витрати на доставку продукції до місця складування і в кінцевий пункт призначення. Реалізація більшості логістичних проектів всередині країни здійснюється з використанням залізничного транспорту.

Чим це можна пояснити? З одного боку, при такому підході товари різного призначення вдається перевезення на значні відстані з мінімальними витратами. З урахуванням послідовного зростання цін на перевезення вантажів іншими видами транспорту вартість його доставки ж/д складами залишається стабільною. З іншого ж боку, саме так вдається доставити товар у кінцевий пункт в цілості й схоронності. Очевидною перевагою транспортувань продукції по залізничних комунікацій є можливість забезпечення безпеки вантажу.

Що необхідно знати про особливості описаного вище способу транспортування продукції? У загальному випадку організація залізничних перевезень (http://ptdepo.ru/services/detail/gd_perevozki/) передбачає дотримання принципу: мережа російських залізниць виступає в якості основної ланки транспортної системи країни в цілому. Переважна більшість компаній здійснюють перевезення на великі відстані готової продукції, будматеріалів і технічного обладнання саме з використанням цього виду транспорту.

Яка специфіка перевезення товару залізничним транспортом? Логістичні проекти розробляються з урахуванням переміщення вантажів територіальної прив’язки до шляхам сполучення. Іншими словами, ж/д перевезення можуть здійснюватися тільки там, де є відповідні комунікації. У більшості випадків проводиться міжміський, приміська і міжрайонна перевезення матеріальних та інших цінностей.

Відмітною ознакою ж/д перевезень є їх універсальність. Тобто переводити за даними шляхах сполучення вдається вантаж різної маси, форми і габаритів при будь-яких погодних умовах. Реально оптимізувати майбутні витрати? Так. Необхідними умовами цього є продовження терміну служби вагонів (http://ptdepo.ru/services/detail/prodlenie_sroka_sluzby/) (заборонений їх перевантаження і використання складів не за прямим призначенням), організація оптимальних логістичних схем. Скорочення термінів транспортування продукції пов’язано з високої пропускної спроможності проїзних шляхів. Багато в чому тому сама схема доставки вантажів по залізниці є зручною як для одержувача, так і відправника.