Західний погляд на проблеми Платона

269

Tweet

Страйк перевізників в Італії

У зарубіжних ЗМІ, як виявилося, тема протесту проти системи «Платон» далекобійників також викликала неабиякий інтерес. Зокрема, великі видання побачили в цій ситуації слід впливового російського сімейства Ротенбергов, а також повідомляли подробиці про якісь плани перевізників організувати «похід на Москву».

У виданні BGLOGIST відзначають, що ні в одній країні Європи, де вводилися аналогічні системи зборів не було навіть натяку на проведення протестних акцій. Так, звичайно протестні настрої мали місце бути, але не в таких масштабах, як це відбувається в Росії. Що дає можливість припускати певної спрямованості цих заходів. Хоча страйки перевізників у Греції, Італії та Франції досить перевершували за напруженням пристрастей російські протести, так і проводилися вони в інших випадках — ліцензування, урізання соціальних відрахувань, введення екологічного збору.

Наприклад, новинні матеріали інформаційного агентства Bloomberg, повідомляють про рішення далекобійників організувати масштабний марш протесту у бік столиці Росії — на це водіїв закликом «Далекобійники, йдемо до царя» надихнув голова союзу автоперевізників Олександр Котов. Голова організації висловив упевненість, що «Платон» позбавить можливості працювати невеликі за обсягами транспортні компанії, до того ж не було надано гарантій, що весь обсяг зібраних коштів піде на благоустрій і спорудження доріг.

Впливова бізнес-видання Forbes повідомляє про прагнення «прокремлівських ЗМІ» будь-якими способами зробити для суспільства недоступною всю інформацію про масштаби «бунту далекобійників». При цьому введення системи «Платон» пов’язується безпосередньо з діловими інтересами сім’ї Ротенбергов, а Москві передрікає повна блокада великовантажними автоколонами з різних регіонів країни.

Новинне агентство «Голос Америки» дало яскраву назву взимаемому з далекобійників збору — «податок Ротенберга». Західні журналісти повідомляють, що в першу чергу проект «Платон» захищає інтереси великого підприємця Ігоря Ротенберга — його близькість до керівництва країною вже послужила приводом для новинарів оприлюднити факти «кумівства в Кремлі».