Європі необхідна єдина система дорожніх зборів

223

Tweet

Комісар ЄС з транспорту Віолетта Булц

Європейська комісія має намір ввести єдині електронні системи платного проходу на дорогах, т. званих “платних систем”, на всій території Європейського союзу.

„Можливо, вже у 2016 році комісія збирається представити перші пропозиції, які можуть стати основою для європейської системи дорожніх зборів для легких і важких вантажних автомобілів. Вона повинна гармонійно регулювати введення плати за використання доріг для всіх країн Європейського союзу”, цитує німецьке видання Die Welt слова комісара з транспорту Віолетти Булц. Таким чином Європа робить перший крок до створення глобальної транспортної інфраструктури, яка значно полегшить життя транспортних компаній на території єдиного транспортного простору. Адже не секрет, що дуже не зручно розміщувати зчитувальні бортові пристрої різних країн у кабіні вантажівки. Їх кількість залежить від кількості транзитних держав і може обчислюватися десятками. Але не будемо забувати і про те, що кожен такий пристрій має специфіку роботи та обслуговування, що створює великі незручності для водія вантажівки.

Пропозиція загальноєвропейським дорожнім зборів повинно підштовхнути до реальних кроків по припиненню існування різних платних систем в європейських країнах.

„Нам потрібно європейське рішення для дорожніх зборів. Наявність занадто великої кількості різних платних транспортних систем є перешкодою для мобільності на внутрішньому ринку Європейського союзу”, доповнює Булц.

Віолетта Булц так само вважає, що розмір плати повинен повністю визначається реальним пробігом вантажівки.