Європейська комісія схвалила програму „Чорноморський басейн“

231

Tweet

Європейська комісія схвалила програму „Чорноморський басейн“

Європейська комісія схвалила спільну оперативну програму з транспортного співробітництва на основі Європейського інструменту „Чорноморський басейн 2014-2020“. У сферу її входять 10 країн басейну Чорного моря — Азербайджан, Вірменія, Болгарія, Грузія, Греція, Молдова, Румунія, Росія, Туреччина і Україна. Загальний бюджет програми складає 53,9 млн. євро, який включає в себе співфінансування Європейського інструменту сусідства Європейського фонду регіонального розвитку, коштів попередньої допомоги і національне співфінансування.

Тільки для болгарських партнерів національне співфінансування становить 8% від зазначеного їм бюджету у проектах, в яких вони беруть участь, і забезпечується з республіканського бюджету країни. На їх основі будуть фінансуватися спільні проекти в рамках таких пріоритетів: спільного просування бізнесу і підприємництва у сфері туризму і культури; збільшення транскордонних можливостей для торгівлі і модернізації сільського господарства та пов’язаних з ним секторів; збільшення транскордонних можливостей для торгівлі і модернізації сільського господарства та пов’язаних з ним секторів та підвищення обізнаності та спільних дій для зниження річкових і морських відходів.

Досить потужне фінансування очікується в Російській Федерації. Вона обхопить модернізацію морських транспортних споруд, що на думку транспортної компанії Сов-Інвест Логістик значно підвищить обсяги всередині Російських доставок до чорноморських портів і призведе до великої привабливості цей транспортний напрямок перевезень.

Цільова група програми „Чорноморський басейн“ складається з місцевих і регіональних органів влади та їх асоціацій, структур підтримки підприємництва, бізнес-асоціацій та агенцій з регіонального розвитку, культурних та освітніх закладів, науково-дослідних інститутів та науково-дослідних центрів, адміністрацій природних парків і заповідних територій, прибережних морських і портових влади, неурядових організацій та багатьох інших. На практиці транспортної та інфраструктурної логістики ще не було таких широких об’єднань.

Кандидати на участь у цьому проекті зможуть подавати свої проектні програми, які будуть розглядатися на конкурсній основі, вже в середині 2016 року. Прийом будуть здійснювати місцеві органи транспортної влади на місцях.