Європа потребує єдиному транспортному дозволі

312

Tweet

Європа потребує єдиному транспортному дозволі

Міжнародний транспортний конфлікт між Росією і Польщею набирає обертів. Правовий вакуум цих відносин вже завтра дозволить припинити міжнародне автомобільне сполучення між країнами. Причиною конфлікту стала позиція Польщі щодо зміни штрафів у Росії за порушення правил дозвільного режиму при міжнародних автоперевезеннях і скорочення транспортних квот полякам.

Але якщо дивитися на цю проблему більш широко, на думку експертів в області транспортної логістики BGLOGIST, то дана проблема виходить далеко за рамки відносин між Польщею і Росією. Дана проблема є більш глобальною — загальноєвропейської, так як квоти на перевезення Росія скоротила в 2016 році практично всім країнам, так само варто відзначити і обмеження квот за договором ЄКМТ,нові правила штрафів у Росії діють не вибірково щодо Польщі, а вони поширюються на всіх міжнародних автомобільних перевізників.

Польська сторона в даній ситуації вважає, що Росія адміністративними інструментами обмежує присутність польських перевізників на своєму ринку, в цьому Польща повністю права. Не права тільки в єдиному, не польських, а міжнародних. І мовчання з цього приводу європейського комісаріату з транспорту більш ніж очевидно. Європейський Союз, створивши єдиний транспортний простір всередині союзу, не визначив основні вектори розвитку автомобільного транспорту в міжнародних лініях. Кожна країна сама за себе, немає єдиного підходу до питань міжнародних автомобільних перевезень. А реальним б виходом з цієї ситуації було б створення єдиного загальноєвропейського дозволу на автомобільні перевезення. Тоді б відпала необхідність у тристоронніх дозволах для більшості перевізників ЄС. Адже проблема існує не тільки у відносинах між ЄС і Росією, найбільш гостро вона відображається і в стосунках з Туреччиною, яка з 2013 року на підставі вересневого закону 38 вона накладає санкції 3000 євро на транспортні компанії.

Європейському Союзу під силу вирішити це питання. Адже вже анонсували створення єдиної європейської системи стягування дорожніх зборів, засновану на єдиному бортовому пристрої і тариф. Анонсувати створення єдиної європейської дозвільної системи не є такою вже нерозв’язної завданням. У BGLOGIST вважають, що транспортний майбутнє Європи в єдиному загальноєвропейському транспортному дозволі на перевезення. ЄС, це єдиний транспортний простір, тому будь-яка транспортна компанія ЄС має право завантажувати вантаж в будь-якій країні союзу і везти його на двосторонньому вирішення. Аналогічне право повинні мати і країни, які не є членами ЄС. Завантаження в Німеччині польського перевізника для перевезення в Росію або Туреччину не повинно бути причиною для вимоги у нього дозволу третьої країни при в’їзді в Росію або Туреччину. Немає нічого страшного в тому, що Брюссель візьме на себе функції договірної сторони з питань квот транспортних дозволів. Це дозволить не розпалюватися кожен рік конфліктом за квот, які завдають непоправної шкоди конфліктуючим сторонам.

Великою помилкою ЄС можна вважати, що дане питання не вирішене досі. Дозволивши вільно діяти бізнесу на території ЄС, не було прийнято ніякого рішення щодо підтримки міжнародних автомобільних перевезень. Тому продукція німецького підприємства з Болгарії та Румунії, наприклад, не може перевозитися в Росії чи Туреччини болгарськими та румунськими перевізниками на основі двосторонніх дозволів на перевезення, потрібні треті дозволу. Ну а турецька або російська сторона буде продовжувати звинувачувати перевізника у протиправних маніпуляціях з транспортною документацією абсолютно не вдаючись в подробиці того, що тільки в Болгарії діють понад 4000 заводів по виробництву продукції, юридично належали представникам інших країн ЄС. Працюють вони цілком законно на бланках та документах країни походження капіталу — Німеччини, Італії, Франції і т. д.

Щодо штрафів, можна абсолютно точно говорити про втручання польської сторони у внутрішні справи Росії. Адже сама Польща за аналогічні порушення ввела штрафи розміром 10-12 тисяч євро, в той час як в РФ цей показник визначений 4000 євро. Але якщо брати штрафи в Європі, тобто країни з більш серйозними санкціями щодо перевізників. У єдиному транспортному просторі немає єдиної думки з цього питання. Анонсувати його буде вкрай складно, так як рівень життя в ЄС дуже сильно різниться і скептиків у цьому питанні саме на цьому факторі обґрунтовують неможливість створення єдиного європейського штрафу.

Ну а поки Європейська Комісія з транспорту мовчазно спостерігає за розгортається конфліктом між країною-членом ЄС і Росією, конфлікт вже завтра призведе до повної зупинки міжнародних автомобільних перевезень між двома країнами. Значної шкоди отримають російські транспортні компанії і від заборони транзиту по території Польщі.

Вперше, країна член ЄС, Польща пропонує Росії вважати всі вантажі однаковими з ЄС. Це реальний голос, а точніше крик душі всіх європейських перевізників і транспортне керівництво ЄС в особі комісара з транспортних питань Віолетти Булц, має почути цей крик і зробити перший крок на шляху створення необхідних угод з цього питання.