Європа не домовилася про заходи безпеки в аеропортах

319

Tweet

Європа не домовилася про заходи безпеки в аеропортах

Країни Євросоюзу не домовилися про посилення норм безпеки аеропортів після терактів у бельгійській столиці. Про це ТАСС повідомив європейський джерело за підсумками екстреного засідання експертного Комітету з безпеки цивільної авіації ЄС, що відбувся в четвер в Амстердамі. Його головною темою стало обговорення питань безпеки авіаційної інфраструктури після терактів в Брюсселі 22 березня. Країни Євросоюзу не домовилися про посилення норм безпеки аеропортів після терактів у бельгійській столиці. Про це ТАСС повідомив європейський джерело за підсумками екстреного засідання експертного Комітету з безпеки цивільної авіації ЄС, що відбувся в четвер в Амстердамі. Його головною темою стало обговорення питань безпеки авіаційної інфраструктури після терактів в Брюсселі 22 березня.

«Учасники зустрічі підтвердили, що питання про норми безпеки в європейських аеропортах залишається в компетенції місцевої влади. Вони домовилися про активізацію обміну інформацією між поліцією, антитерористичними службами та національними транспортними регуляторами», — зазначило джерело.

За його словами, учасники зустрічі вважають, що «будь-яке рішення про підвищення заходів безпеки в терміналах аеропортів повинно бути пропорційним рівню ризику». «Установка металошукачів і пунктів контролю пасажирів на входах в термінал призведе просто до перенесення зон ризику і появи черг на вході», — сказав співрозмовник агентства.

Як повідомила раніше єврокомісар з транспорту Віолета Булц, рекомендації Комітету з безпеки цивільної авіації «будуть представлені Раді ЄС на рівні міністрів транспорту». Найближча зустріч Ради ЄС з транспорту відбудеться в Амстердамі 14 квітня і буде носити неформальний характер.

Раніше в бельгійських ЗМІ з’явилося безліч свідчень, що правоохоронні органи були поінформовані про проблеми з забезпеченням безпеки в аеропорту Брюсселя задовго до терактів і безуспішно намагалися привернути увагу міністерства внутрішніх справ до цієї проблеми.

Профспілки бельгійської поліції за чотири дні до терактів 22 березня оголосили про проведення з 30 березня страйку з вимогою посилити заходи безпеки в столичному аеропорту, повідомив раніше Ален Петерс, представник профспілки поліції провінції Фламандський Брабант, на території якої знаходиться повітряна гавань. Незважаючи на теракти, правоохоронці прийняли рішення страйк все ж таки провести, що сьогодні затримує відновлення роботи аеропорту. «Згідно з правилами, в рамках шенгенських домовленостей чисельність служби безпеки аеропорту Брюсселя повинна становити 435 осіб, тоді як насправді у нас є тільки 392. Більш того, ці норми були затверджені 15 років тому, а за цей час навантаження на аеропорт зросла в 10 разів. Ми не вимагаємо в 10 разів більше співробітників, але повинно бути розумне збільшення їх чисельності», — зазначив Петерс.

Представники провінційних і федеральних профспілок поліції неодноразово заявляли про неадекватному рівні безпеки в брюссельській повітряної гавані. Зокрема, входи до зали вильоту і прильоту не були обладнані металошукачами або детекторами вибухівки, незважаючи на всі посилення заходів безпеки в країні за останній рік.

Більше того, газета Nieuwsblad, посилаючись на джерела в правоохоронних органах, повідомила, що в аеропорту Брюсселя працюють «більше 50 співробітників, відкрито висловлювали схвалення діяльності терористичного угруповання «Ісламська держава» (заборонена в РФ)». «Вони переважно займаються прибиранням, торгівлею і сортування багажу. Проте деякі з них мають дозвіл на те, щоб підніматися на борт літаків», — зазначає видання. «Ми вже неодноразово позбавляли таких співробітників доступу в закриті зони, однак далеко не всіх», — поінформував поліцейське джерело.

Вранці 22 березня два вибухи прогриміли в аеропорту Брюсселя і ще один — на станції метро «Маэльбек» в евроквартале. Згідно з останніми даними, 32 людини загинули, 340 – постраждали.