Як знайти роботу логісту

249

Tweet

Як знайти роботу логісту

Професія «Логіст» на ринку праці України з’явилася порівняно недавно. Роботодавці пропонують роботу для логістів на виробництві та складських базах, в торгово-промислових структурах та транспортно-експедиційних компаніях. Аналіз вимог роботодавців показує, що логіст, в першу чергу, повинен розбиратися в процесах експедирування, складування, перевезення, транспортування, управління запасами.

Експерти Міжнародного кадрового порталу на підставі дослідження, яке проводилося в третьому кварталі 2014 року, стверджують, що hh.Індекс (співвідношення кількості резюме і вакансій) для проф. сфери «Транспорт, логістика» трохи нижче, ніж в цілому по Україні (відповідно 4,9 та 5,1). Це означає, що кількість претендентів більше, ніж пропонованих робочих місць. Але знайти роботу для логіста цілком реально. Актуальні вакансії регулярно відкриваються за спеціалізаціями «Автоперевезення», «ЗЕД» і «Контейнерні перевезення». Найбільшу кількість робочих місць для логістів пропонують роботодавці Києва. Також є вакансії для фахівців у Дніпропетровській, Харківській та Запорізькій області. Досить часто назву вакансії вказує на специфіку роботи логіста. Наприклад: «Логіст-диспетчер», «Менеджер складського обліку», «Логіст/комірник» і т. д.. Інформація вакансії для логістів (Logistic Manager, Logistics Officer) може подаватися англійською мовою. Характерно, що логістам, які займаються міжнародними перевезеннями, важливо знати не тільки англійська (розмовна та письмова), але і інші іноземні мови. Знання кількох іноземних мов і вміння спілкуватися з міжнародними партнерами без перекладача є для претендента великою перевагою.

Кваліфікованому логісту необхідно мати вищу освіту, бажано транспортно-економічний. Але в деяких випадках роботодавці згодні взяти на роботу кандидата, який має неповну вищу освіту та кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста. У вакансії «Логіст-диспетчер» до освітнього рівня вимоги взагалі не виставлені.

На ринку праці України більш затребувані фахівці, які мають стаж роботи від 1 року до 3 років. Для таких шукачів в грудні 2014 року на порталі пошуку роботи в проф. сфері логістика, транспорт» було відкрито 48% вакансій. Без досвіду, хоча б мінімального, знайти роботу логісту непросто. Новачкам на ринку праці у даній сфері пропонується лише 8% робочих місць. У цій категорії можна знайти вакансії помічника менеджера-логіста і диспетчера на поштово-вантажний склад. У 31% вакансій роботодавці шукають фахівців, які мають досвід роботи від 3 до 6 років. Це, в основному, вакансії для керівників відділів і підрозділів.