Як захистити природу Хімок від нелегальних сміттєзвалищ?

280

Tweet

Одна з найбільш глобальних проблем, для яких людство поки що не знайшло гідного рішення – це проблема утилізації відходів виробництва і життєдіяльності людини. Кожен день в містах з’являються все нові і нові тонни сміття різного походження.

Густонаселені міста з великою кількістю підприємств виробництва і торгівлі, значними обсягами будівництва і реконструкції, так чи інакше, виробляють найбільшу кількість сміття серед інших населених пунктів. Сучасне свідоме суспільство активно бореться проти безладних, незаконних звалищ міського сміття в лісах і на узбіччях доріг. Проголошується ідея грамотного роздільного збору відходів, безпечного накопичення і транспортування до спеціалізованих полігонів та максимальної вторинної переробки. На жаль, сучасна наука і технології не знайшли методів повної переробки всієї маси міського сміття. А тому зараз нам варто замислитися, принаймні, про відповідальне збір та вивезення відходів виробництва і споживання на регулярній основі. У Підмосков’ї і, зокрема, в Хімках проблема вивезення відходів актуальна, як і в будь-якому іншому великому місті. Тут розташовується безліч підприємств легкої промисловості, житлові квартали, офісні будівлі, будівельні майданчики та інші об’єкти. І в кожному з цих об’єктів утворюється чимала кількість відходів: харчові відходи, побутове сміття, макулатура, будівельні відходи, відходи від виробничих підприємств. Всі ці види сміття повинні своєчасно і регулярно вивозитися з місць збору.

В місті Хімки таку функцію можуть активно виконувати компанії, основною діяльністю яких є поводження з відходами. Співробітники подібних фірм виробляють весь комплекс робіт з встановлення сміттєвих контейнерів, їх спустошення згідно затвердженої періодичності, чищення та прибирання асфальтового покриття навколо контейнерів. Професійні співробітники виконують роботу грамотно, в найкоротші терміни, без участі замовника.

За індивідуальною заявкою на території замовника може бути встановлено будь-яку кількість сміттєвих баків (металевих, пластикових) з різною місткістю від декількох кубічних метрів до десятків і сотень для великогабаритного сміття. Функція замовника зводиться лише до укладення договору з виконавцем і внесення своєчасних платежів за надання послуги.

Процес вивезення сміття в Хімках простий і займає мінімум часу і сил замовника.