Як оформити повну матеріальну відповідальність з водієм

905

Tweet

Як оформити повну матеріальну відповідальність з водієм

У практиці транспортних підприємств нерідко виникають питання щодо притягнення працівника — водія вантажного автомобіля до матеріальної відповідальності.

Згідно з чинним законодавством працівник, що займає посаду «водій автотранспортних засобів» не підпадає під категорію осіб, з якими можуть оформлятися договору про повною матеріальною відповідальності — див. все ще діє Постанова N 447/24 від 28.12.77 «Про затвердження переліку посад і робіт, які заміщаються або виконуються працівниками, з якими підприємством, установою, організацією можуть укладатися письмові договори про повну матеріальну відповідальність за незабезпечення схоронності цінностей, переданих їм для зберігання, обробки, продажу (відпуску), перевезення або застосування в процесі виробництва, а також типового договору про повну індивідуальну матеріальну відповідальність».

Однак, договір про повну матеріальну відповідальність згідно з наведеним Положенням може бути укладений з працівником, прийнятим на посаду «експедитор з перевезення вантажів».

Таким чином, для покладення повної матеріальної відповідальності на водія необхідно:

1. перейменувати назву спеціальності «водій – експедитор» (залежно від ситуації необхідно уточнювати згідно з класифікатором)

2. оформити Акт приймання-передачі (комплектності) автотранспортного засобу і потім Договір про повну матеріальну відповідальність.

Автор статті Юрій Рогачов (транспортний адвокат)