Все про складових дисках

233

Tweet

Все про складових дисках.

Напевно кожна людина чув про ковані, сталеві і легкоплавкі диски, але далеко не всім відомий ще один не дуже поширений вид ковзанок, такий як складові. Вони відносяться до останніх розробок в даній області. Справа в тому, що всі перераховані вище примірники мають ряд недоліків. Так сталеві, не дивлячись на свою приємну вартість, підвладні впливу корозії і дуже важкі. Легкоплавкі, дуже крихкі і не підлягають відновленню, ну, а ковані мають надмірно завищену вартість і вельми обмежені по дизайну.

У виробництві використовуються спеціальні технології. Де необхідно використовувати точний ваговий контроль за матеріалами, для чого необхідні спеціальні ваги. Більш докладно можна подивитися тут.

Таким чином, провідні фахівці в цій області постійно експериментують, намагаючись отримати ідеальний диск для автомобіля, об’єднавши в єдине всі три технології виготовлення катків. Загалом, вони прийшли до висновку, що цю деталь не обов’язково кувати або ж створювати шляхом штампування, а можна просто зібрати з декількох частин.

Обід створюється шляхом кування, ну а решта частини виливають з легкого алюмінію і, врешті-решт, все збирається в єдину конструкцію і кріпиться за допомогою болтів. Причому саме ці кріплення є їх ахіллесовою п’ятою, так як часто робляться із сталі і підвладні корозії. Звичайно, є екземпляри, в яких застосовують титанові кріплення, але це зустрічається досить рідко.

Такий диск можна розділити на три чи дві основні частини: обід і диск, причому перші можуть бути литими або ж складатися з двох половинок, а ось останній завжди являє собою нерозбірну конструкцію.

Крім того, складові катки можуть бути ще і спиць, що нагадують за своїм зовнішнім виглядом і типом звичайне велосипедне колесо. Але не дивлячись на таку широку популярність у цього виду транспорту, на авто таке нововведення не прижилося.

До головних достоїнств таких коліс можна віднести їх невелику вагу. Між іншим, вони є найбільш легкими з усіх існуючих видів. При цьому міцність конструкції викликає захоплення. Важливим чинником є і можливість ремонту, причому він проходить досить легко, у разі виходу з ладу якого-небудь елемента його можна просто відкрутити і замінити на новий.

Недолік – висока вартість, тому що далеко не кожен може дозволити собі придбати диски такого класу. Також на сьогоднішній день на ринку представлений досить великий асортимент даної продукції, але з часом ситуація може кардинально змінитися.