Види вантажних причепів та їх особливості

287

Tweet

Види вантажних причепів та їх особливості

Здійснення вантажних перевезень немислимо без спеціальних причепів. З даної статті ви дізнаєтеся про різновиди причіпної техніки, особливості експлуатації, сферах застосування рефрижераторів, ізотермічних будок, тентів та необхідність їх страхування.

Для здійснення вантажоперевезень найчастіше потрібні різні види причіпної техніки, а також напівпричепи. Всі види причепів підлягають обов’язковому страхуванню, у зв’язку з цим автовласникам може стати в нагоді інформація про розрахунок ОСАЦВ за новими тарифами (http://www.inguru.ru/kalkulyator_osago/stat_raschet). Вид використовуваного причепа залежить від того, який вантаж перевозиться. Тому їх класифікують за експлуатаційним призначенням.

Тенти

Нерідко власники вантажівок і транспортних компаній мають у своєму автопарку тенти. Вони являють собою напівпричепи універсального типу, основним призначенням яких є перевезення різних вантажів.

Конструкція тентів має платформу, оснащену жорсткою стінкою спереду, яка захищає вантаж від псування в разі різкого гальмування. Під час здійснення робіт з навантаження і розвантаження товарів частина тентового матеріалу, який натягнутий на металевий каркас збирається. Це дозволяє полегшити такелажні роботи, завдяки чому значно скорочується час простою вантажного автомобіля в пункті призначення або навантаження. Роботи можуть проводитися з різних боків або ззаду причепа. Конструкція цього типу причіпної техніки захищає перевозяться товари від прямого впливу сонячних променів і попадання снігу, дощу, але не захищає від впливу високих і низьких температур.

Рефрижератори

Рефрижератори також представляють собою вид напівпричепа, який обов’язково слід страхувати разом з вантажним автомобілем. Крім обов’язкового страхування ОСАЦВ рекомендується оформляти на причіпну техніку даного типу страховку КАСКО. Для розрахунку ОСЦПВ можна скористатися спеціальними онлайн сервісами, так і для визначення вартості добровільного страхування можна використовувати корисний сервіс (http://www.inguru.ru/kalkulyator_kasko/rosgosstrah) — калькулятор КАСКО Росгосстраха.

Даний тип напівпричепа застосовується для перевезення швидкопсувної продукції, а також тих товарів, яких необхідно суворе дотримання температурного режиму. Особливості конструкції забезпечують збереження рівня температури від +25 до -25 градусів. Кузов проводиться із застосуванням пінопласту і пластикових панелей. Двері є двостулкові, що забезпечує надійну герметичність. В рефрижераторах вантажі кріпляться способом штабелювання або за допомогою підвісних крюков.

Ізотермічні фургони

Ще одним типом фургонів, затребуваних у сфері вантажоперевезень, є ізотерми. Їх основним призначенням є транспортування швидкопсувної продукції, при цьому конструкція фургона влаштована таким чином, що вони підтримують первісну температуру вантажу. Працюють ізотерми за принципом термосів, завдяки чому здатні тривалий час підтримувати необхідний рівень температури. Зазвичай кузов виготовляється з дерева і металу, вся поверхня конструкції обшита спеціальної листовою сталлю. Термоізолюючий шар виготовляється з поліуретанового пінопласту товщиною до 10 див. Багато ізотерми забезпечуються двостулковими розпашними дверима.

Страхування КАСКО для причепів

Для надання широкого спектру послуг кожна транспортна компанія повинна мати у своєму автомобільному парку ці види причіпної техніки. З інших типів причепів можна відзначити низькорамні платформи, контейнеровози, автовози.

Перераховані різновиди причепів дуже затребувані в сфері вантажоперевезень. Така затребуваність нерідко є причиною викрадення вантажівок з причепами. Саме тому власникам компаній, що спеціалізуються на вантажоперевезеннях, настійно рекомендується страхувати транспортні засоби і причіпну техніку.

У набір ризиків може бути включений не тільки викрадення, ДТП, але й інші випадки, наприклад, попадання каміння у протитуманні фари, лобове скло, падіння важких предметів і ін Набір ризиків безпосередньо впливає на вартість страховки, розрахувати яку допоможе Росгосстрах калькулятор КАСКО.