Вгору і вниз

279

Tweet

Вгору і вниз

Більшість автолюбителів не можуть спокійно жити, знаючи, що в автомобілі можна що – небудь змінити, не важливо, чи то тюнінг двигуна, ходової частини, зовнішній чи внутрішній стайлінг.

Автолюбитель – він на те і автолюбитель, що любить годинами пропадати в гаражі, займаючись всякими різноманітними доробками. Йому це приносить задоволення. Іноді навіть більше, ніж походи в кіно і тому подібні розваги.

Яким же найбільш бюджетним тюнінгом може зайнятися автолюбитель?

Існує потужностний тюнінг, який пожвавить ваш автомобіль за допомогою кращої динаміки розгону і дозволить насолоджуватися драйвом.

Існує зовнішній стайлінг, який не залишить байдужим оточуючих (а якщо ще й грамотно виконаний, то перехожі будуть проводжати вас взгядом досить часто…при такому розкладі залишитися без уваги практично неможливо).

Так само можна виділити стайлінг інтер’єру (салону автомобіля). Ну що не зробиш для себе коханого? Красиві чохли, діодні лампочки, обклеювання деяких деталей вінілової плівкою – все це додає оригінальності інтер’єру автомобіля.

Але є такий вид тюнінга, як тюнінг підвіски, і він дуже актуальний зараз з двох простих причин:

1. Тюнінг підвіски об’єднує в собі відразу дві функції: Керованість, або ходові якості і зовнішній стайлінг, як би сполучаючи приємне з корисним.

2. Порівняно з тюнінгом двигуна — набагато менш витратний.

Тому любителів поекспериментувати з підвіскою величезна безліч.

Тюнінг підвіски має сенс у двох випадках:

1. Ви — власник позашляховика, на якому часто вибираєтеся на природу або влаштовуєте OFF-Road їзди. В такому випадку, ви встановлюєте посилені амортизатори, пружини або ресори, різноманітні проставки, піднімаючи автомобіль (ліфт), тим самим покращуючи прохідність, за рахунок великого дорожнього просвіту.

2. Ви – любитель швидкої міської їзди з агресивним стилем водіння.

В цьому випадку, вам потрібна підвіска, яка буде добре тримати автомобіль на дорозі, мінімально нахиляти його в крутих поворотах, зменшуючи можливість зносу і заносу автомобіля, і додасть йому більш спортивний вигляд.

У кожному разі є не тільки плюси, але й значні мінуси.

Ліфт підвіски зазвичай супроводжується встановленням великих важких коліс з великими грунтозацепами для поліпшення прохідності. На бездоріжжі одні суцільні плюси: їхати на такому автомобілі комфортніше, швидше, та й шанс засісти в калюжі в рази менше, ніж на стоковому автомобілі. Однак, на дорогах загального користування проявляються значні недоліки: величезний витрата палива і погана стійкість в поворотах.

Заниження автомобіля так само сильно впливає на комфорт і прохідність.

У великих містах з хорошим дорожнім покриттям і сумлінними дорожниками, які взимку вчасно прибирають випали опади, проблем не виникає. Але що стосується глибинки, тут все сумно. Їздити на заниженому автомобілі в деяких містах просто неможливо. Влітку комунальники ремонтують в основному тільки центральні вулиці, часто забуваючи або, швидше, «забиваючи» на другорядні грунтовки, не кажучи вже про зиму, коли виїхати на дорогу ви зможете тільки в якості бульдозера, расчищающего снігові завали. Проїхати начебто можна, але це загрожує витратами на нові бампери і пороги. І добре, якщо у вас Ваз, а не дорога іномарка. Ремонт кузова Ауді, наприклад, буде коштувати зовсім не тих грошей, що ремонт десятки або пріори, адже ціни на кузовний ремонт складаються не тільки з вартості універсальних витратних матеріалів і запчастин, але й з урахування складності виконуваних робіт. Запитайте себе, чи багато ви бачили занижених ауді у своєму місті? ……..Так у провінції їх взагалі немає. А Вазів? …занижені пріори і чотирнадцяті на кожному розі. Запчастини на них копійчані, нехай і не завжди хорошої якості. Від частини тому продукція Автовазу досі популярна в нашій країні, особливо у молоді.