Турбонаддув двигуна

464

Tweet

Турбонаддув двигуна

Турбонаддув двигуна

Практично всі автолюбителі хоч раз в житті чули про турбонадуве. Але мало хто знає про його значення в роботі двигуна.

Для стабільної роботи двигуна внутрішнього згоряння необхідна безперебійна подача палива. Турбонаддув забезпечує максимально якісне нагнітання циліндрів паливо-повітряною сумішшю.

Вихлопні гази обертають колесо турбіни, яке за допомогою валу ротора передає навантаження на компресійне колесо. Далі нагнітається повітря охолоджується в интеркулере і подається в циліндри.

Ефективність турбонаддува зростає пропорційно частоті обертів двигуна. Варто зазначити, що такий тюнінг дозволяє отримати відчутний приріст потужності і при цьому знизити витрату палива від 5 до 20 відсотків.

Більшість сучасних автомобілів проводиться із застосуванням систем турбонадува. Таке виробництво вважається більш екологічним. Останнім часом серед автолюбителів турбонаддув набирає значну популярність, це і не дивно — всім хочеться мати потужне авто без сплати додаткових податків.

Установка турбонадува є досить складною процедурою і для вашої безпеки повинна проводитися тільки в тюнінг ательє.

Після установки турбіни можуть виникнути певні труднощі. Насамперед, це детонація. Вона викликана різким підвищенням тиску всередині циліндра на останньому етапі стиснення. Тому доведеться переходити на більш високооктанове паливо.

Друга проблема — невеликий провал при різкому натисканні на педаль газу, з подальшим різким підвищенням обертів.

Елементи турбонаддува

  • турбінне колесо — приймає відпрацьовані гази;
  • компресорне колесо — всмоктує, стискає і нагнітає повітря в циліндри двигуна;
  • турбіна — оптимізує потік відпрацьованих газів.

На даний момент турботюнінг можливий в декількох варіантах. Перший вид передбачає установку двох паралельних турбін. Не варто забувати те, що дві невеликі турбіни, встановлені паралельно, володіють меншою інерцією, ніж одна велика.

Другий тип установки використовується частіше в професійних гоночних спорткарах, він об’єднує в собі роботу механічного і тубонаддува. На низьких обертах працює механічний надувши, а при підвищенні включається турбокомпресор. Це дозволяє уникнути характерного провалу при різкому натисканні на педаль газу.