Ціни на пальне в Україні

233

Tweet

Ціни на пальне в Україні

Кінець січня для дуже багатьох країн в Європі дав старт для зниження роздрібної ціни на паливо на більшості автозаправних станцій. Проте ця тенденція не була помічена в Україні. Тут на тлі падіння вартості нафти, можна спостерігати зростання цін.

Установка ГБО набуває на тлі зростання цін більш масові масштаби. А-95 вже коштує 20,99 гривень на більшості підприємств заправного комплексу країни. В середньому по країні ціни складають — А-92 -19,99 гривень, А-95 — 22,05 гривень, а дизельне паливо на позначці в 16,55 гривень. У порівнянні з попередніми показниками початку місяця дизель впав в ціні на 0,3%, а бензин подорожчав на 0,5%.

Така поведінка цін в Україні суперечить загальній світовій тенденції падіння цін. В Європі пальне коштує вже нижче 0,9 цента. Але найцікавіше, що і в Україні приблизно така ж ціна, хоча рівень суб’єктів ціноутворення має різні принципи.

На цьому тлі національна компанія країни з виробництва пального — Укртатнафта оголосила про початок виробництва палива з абсолютно новим, прийнятим в Європі, до стандартів, заснованим на екологічної безпеки.Бензин Євро-4 і Євро-5 і дизель Євро-4 і Євро-5 для України, це пройдений етап. Країна перейшла на цей клас і вже сьогодні ці види палива доступні для споживачів в країні.

У той же час зростання цін на паливо спостерігається і в Російській Федерації і це дуже незрозуміло. Адже країна є основним світовим імпортером цієї сировини. Звичайно можливий фактор холодної зими, але при падінні цін на нафту, він може бути тільки нульовим.

Найбільший спад в цінах в Європі можна спостерігати в Туреччині. Тут ціна на заправках зменшилася на більш ніж 10%. Хоча країна традиційно має в собівартості цього товару великий акциз, але зниження ціни є найбільшим за останнє десятиліття. Тут Туреччина займає лідируючі позиції.

Швидше за все падіння цін продовжиться і далі, що безумовно призведе до зростання ділової активності на ринку транспортної логістики та в цілому позитивно позначиться на оптимізації транспортних витрат торговельних компаній у всьому світі.