ЦЭД на Брянській митниці

253

Tweet

ЦЭД на Брянській митниці

У структурі Брянської митниці в травні з’явиться новий підрозділ – Брянський митний пост (центр електронного декларування). Головна відмітна особливість ЦЭД – прийом і обробка митних декларацій в електронному вигляді через Інтернет (ЕГ-2) з використанням технології віддаленого випуску товарів і відсутність функцій щодо проведення митного огляду

Приміщення ЦЭД оснащені обладнанням для організації роботи, що включає в себе засоби зв’язку, оргтехніку, встановлені всі необхідні елементи системи митного оформлення, необхідні для роботи в рамках технології ЕГ-2. Територіально ЦЭД розташовується в центрі міста. Фактичний контроль товарів по здійсненню митних операцій ЦЭД буде здійснюватися на віддалених складах тимчасового зберігання, які знаходяться на митному кордоні Митного союзу, так і в регіоні діяльності Брянської митниці. Технологія віддаленого випуску товарів, що базується на передачу даних через Інтернет, дозволить проводити митне декларування без прив’язки підприємств до митним постам та місцями перебування товарів, а також забезпечить пропуск товарів і транспорту з мінімальними тимчасовими витратами для учасників зовнішньоекономічної діяльності (ЗЕД), оптимізує транспортно-логістичні схеми доставки товарів.

Всі ці новації реалізуються в рамках Концепції митного оформлення та митного контролю товарів у місцях, наближених до державного кордону з метою скорочення проведення митних операцій, пов’язаних із фактичним контролем всередині країни і збільшенням у місцях, наближених до державний кордон.

Брянська митниця володіє необхідною матеріально-технічною базою, достатньою кількістю висококваліфікованих спеціалістів, багатим досвідом роботи з застосуванням перспективних високотехнологічних процедур проведення митних операцій, що підтверджується високими показниками митниці при виконанні відповідних контрольних показників.

Брянська митниця одна із перших в ЦФО (з 2009 року) початку використання електронної форми декларування технології ЕГ-2. В результаті роз’яснювальної роботи з учасниками ЗЕД значно розширилося коло, застосовують її в регіоні діяльності Брянської митниці. Якщо в 2011 році частка інтернет-декларацій у загальній кількості прийнятих декларацій на товари, а це понад 100 тисяч, становила 86 відсотків, то станом на 10.03.2012 цей показник досяг 93,6 відсотка (з початку року через Інтернет подано 16310 декларацій на товари).

У перелік митних органів, що мають достатню технічну оснащеність для застосування електронної форми декларування, включено 7 структурних підрозділів Брянський митниці. В якості внутрішніх митних органів, де здійснюється декларування товарів, які перебувають у місцях, наближених до державного кордону, Брянська митниця взаємодіє з митними постами Центрального, Північно-Західного, Південного, Приволзького, Уральського, Сибірського і Далекосхідного регіональних управлінь. Це більше 75 внутрішніх митних постів.

Брянської митницею робляться певні кроки по використанню технології віддаленого випуску товарів, у тому числі, принципу «короткого плеча», який дає можливість декларувати товари в рамках однієї митниці на різних митних постах. В поточному році в форматі цієї технології в Брянську митницю надійшло 675 декларацій на товари.

Створення Центру електронного декларування на базі Брянської митниці в повній мірі відповідає положенням Концепції і буде логічним завершенням етапу підготовки для переходу на 100 відсоткове митне декларування в електронному вигляді.

Прес-служба ФМС РФ