Транспорт в оренду: що потрібно врахувати

258

Tweet

Правильно вибудовувати відносини між суб’єктами транспортної логістики при оренді транспортного засобу для доставки вантажів або пасажирів дозволить чітко виконувати завдання по перевезенню і досягти вагомого результату. Що для цього необхідно, розглянемо в цій статті.

Транспорт в оренду: що потрібно врахувати

Оренда транспорту: коли це потрібно

Сьогодні не у всіх є можливість володіти бажаним небудь потрібним видом транспорту, однак, хоч ненадовго ним скористатися – це не проблема. Оренда транспортних засобів набирає обертів, вона стає задоволеною популярним видом бізнесу і має стабільний попит. Наречена хоче білосніжний казковий лімузин, а наречений – одруження в небо на повітряній кулі? Сьогодні це не проблема, знайдуться багато приватні особи або транспортні фірми, які нададуть вам ці види транспорту в оренду. Затіяли будівництво і вам потрібен бетонний змішувач, екскаватор або кран? Безсумнівно, і такий транспорт можна орендувати – пропозицій достатньо.

Прикладів можна наводити безліч, коли певний вид транспорту потрібен, але купувати його у власність – не доцільно з фінансових причин, часу використання і т. п. Тому і беруть різні транспортні засоби в оренду з екіпажем (тобто керувати транспортом буде представник орендаря) або без (можливість управління ви берете на себе). Природно, право вибору необхідного виду транспорту, необхідність його управління залишається за вами, але в будь-якому випадку всі інші домовленості з орендодавцем слід оформляти у договорі оренди транспортного засобу, адже таке рухоме майно – досить цінний об’єкт, з-за якого можуть виникнути різні суперечки.

Складаємо договір оренди транспорту

Неважливо, ким ви будете виступати в операції по оренді транспорту: в ролі орендаря або орендодавця, висновок вірного договору в будь-якому випадку буде у ваших інтересах. Адже без зафіксованих умов, зобов’язань і обсягів відповідальності буде дуже складно розбиратися, хто правий, а хто – ні у випадку виникнення спорів по оплаті, аварій, поломок, викрадення ТЗ і т. д. Тому якщо хтось із сторін орендної угоди готовий задовольнитися усними домовленостями і якимсь заставою, то на таке погоджуватися не варто, краще наполягти на необхідності укладення договору, який можна скласти, виходячи з вимог ситуації на сайті FreshDoc: http://www.freshdoc.ru/dogovor/dogovory_arendy/.

Перед складанням договору вам потрібно визначитися яка оренда транспорту буде необхідна – з екіпажем або без нього, і вибрати відповідний шаблон. Далі слід визначити основні моменти, на основі яких буде сформовано відповідний саме для вашої ситуації договір:

  • Який правовий статус сторін;

  • В яких цілях буде використано ТЗ;

  • Кому належатиме право власності отделимых поліпшень;

  • Буде чи відшкодування вартості здійснених невід’ємних поліпшень;

  • Передбачається можливість суборенди;

  • На кого покладається відповідальність за видатками на утримання і страховку;

  • На підставі яких документів орендодавець матиме право керування ТЗ;

  • Які порядок і способи орендної оплати;

  • Можливо право викупу орендованого транспорту;

  • Що є підставою для розірвання угоди.

Визначившись з подібними умовами, сформується потрібний вам договір, який необхідно ввести власні дані та роздрукувати його. Погодьтеся, що все досить просто?!