Трактор. Класифікація тракторів

266

Tweet

Трактор. Класифікація тракторів

Сучасний трактор – це тягач на колісному чи гусеничному ходу. Різноманітність можливого технічного оснащення виробничого призначення тракторів дозволяє класифікувати їх модифікації за такими параметрами:

1. За сферою застосування:

— загального призначення – це трактори, що мають низьку посадку і невеликий дорожній просвіт, двигун підвищеної потужності і використовуються, як правило, для виконання сільськогосподарських робіт.

— універсальні — незамінні в сільському господарстві при орних та інших польових роботах, пов’язаних з вирощуванням злакових культур. Конструктивна особливість універсальних тракторів – можливість зміни ведучих коліс.

— спецтехніка — трактори, що належать до цієї групи, мають особливості моделей як загального призначення, так і універсальних і адаптовані різним виробничим потребам — від підвезення будматеріалів при будівельних роботах до повного циклу сільськогосподарських робіт, або особливо складними умовами експлуатації – наприклад, в гірській місцевості або на болотах.

Дуже часто на тракторах розміщують спеціальне обладнання, яке підвищує ефективність роботи цих машин. Найбільш поширені відвали на трактор, що представляють з себе жорсткі зварні конструкції з металу різного профілю. Рух здійснюється за допомогою гідравліки. Широко застосовуються при прибиранні снігу, робіт у сільському господарстві, комунальному господарстві, при роботі з рельєфом місцевості. Це навісне обладнання застосовується дуже широко.

2. За принципом оснащення ходової частини — колісні і гусеничні.

І ті, і інші мають свої переваги і недоліки. Так, наприклад, гусеничні трактора мають щадне тиск на грунт і тим самим слабкіше спресовують її. Також у них більш висока прохідність і тягова сила.

У свою чергу колісний трактор вважається більш універсальним, хоча його тягові показники дещо нижчі, ніж у гусеничного.

3. По наявності і моделі рами.

Трактори випускаються трьох моделей: рамні, полурамные і безрамні.

— рамний тягач – це трактор, у якого функції рами виконує корпус машини.

— полурамный трактор – це трактор, корпус якого сконструйований у вигляді двох балок, з’єднаних з заднім мостом.

— безрамний трактор – це трактор, в якому корпусу його механізмів, вузлів і елементів з’єднані в одне ціле.

4. За показниками максимального тягового зусилля, розрізняють 9 класів тракторів.

Трактори, що належать до різних класів, різняться між собою за багатьма показниками: від призначення до технічних характеристик.

Здавалося б, на перший погляд, дуже важко вибрати трактор самостійно, однак, якщо підійти до цього питання вдумливо – ретельно порівняти всі пропозиції, визначитися для яких робіт необхідна дана техніка, розглянути всі переваги та недоліки пропонованих варіантів, тоді поза всяких сумнівів знайдеться трактор, який задовольнить запити будь-якого замовника.