Тарифи Платона заморозили

239

Tweet

Тарифи Платона заморозили

Уряд видав постанову, згідно з яким тариф для водіїв великовантажних автомобілів поки заморожується на рівні 1 руб. 53 коп. — раніше затверджений графік передбачав підвищення розміру плати до 3 крб. 06 коп. починаючи з початку березня. Згодом віце-прем’єр уряду Аркадій Дворкович оголосив про відмову від підвищення тарифу до 1 жовтня.

Це повинно позитивно відбитися на вантажоперевезеннях в Подольську і Московської області. В цілому ж і перевізники і споживачі транспортних послуг в Росії не схвалюють роботу даної системи дорожніх зборів.

Ще одним заходом для підтримки бізнесу автомобільних вантажоперевізників стане рішення не індексувати тариф на показник інфляції. До липня 2017 року від підвищень поки утримаються, після чого індексація проводиться на розмір інфляції, що накопичилася з 15 листопада 2015 року. Представник уряду зазначив, що рішення переглянути розмір плати за проїзд по федеральних трасах, можливо, буде прийнято в серпні, коли закінчиться дев’ятимісячний період з початку запуску системи «Платон». Мінтранс повідомив, що поки рішення є безстроковою.

Між тим в окремих регіонах досі тривають страйки далекобійників, незважаючи на вже досягнуті послаблення в роботі системи. Учасники протесту називають зниження тарифів безглуздим кроком і вимагають повного скасування «Платона».

До закінчення лютого рівень зборів в системі сягає понад 4 млрд рублів. На ці гроші планувалося проводити будівництво доріг методом приватно-державного партнерства, проте відмова від індексації та заморожування тарифу можуть призвести до різкого зниження очікуваного прибутку. Якщо врахувати, що держава зобов’язана виплачувати зібраних коштів 10,6 млрд рублів оператору системи компанії «РТ-Інвест», то на дорожні роботи грошей може не залишитися. Таким чином, робота «Платона» може стати прямим збором коштів для концесіонера.

Думки ж перевізників щодо поступок уряду разъединилось: якщо глава Російського автотранспортного союзу Валерій Алексєєв впевнений, що заморозка тарифу додасть бізнесу сил, то протестувальники заявляють, що останні рішення влади на хід страйків ніяк не вплинуть. Директор компанії «Лартранс» Денис Ларіонов висловив думку, що послаблення державної зашморгу не зможе повністю поправити справи транспортників — занадто багато різних проблем накопичилося у перевізників останнім часом.