Світ до 2050 року від Deutsche Post DHL

281

Tweet

Світ до 2050 року від Deutsche Post DHL

Група компаній Deutsche Post DHL випустила в світ футурологическое дослідження “Погляд у майбутнє: логістика-2050”, в якому розглядаються 5 можливих сценаріїв розвитку торгівлі, бізнесу і суспільства до 2050 року. Ці сценарії, засновані на детальному аналізі найбільш значущих чинників, включаючи моделі торгівлі і споживання, технологічні й соціальні тенденції, зміни клімату, а також на оцінці їх можливого впливу на поведінку людей і зміна їх цінностей в найближчі 40 років.

“В останні роки наш світ змінюється все швидше. В таких складних економічних, політичних і соціальних умовах створення лінійних прогнозів практично неможливо. Передбачити, який стане життя навколо нас, все складніше – для цього необхідно розширювати горизонти і розглядати можливі альтернативні шляхи розвитку. Розробляти життєздатні стратегії і вибирати правильний курс можна тільки з розумінням різних перспектив», — зазначив Франк Аппель, генеральний директор Групи компаній Deutsche Post DHL, на презентації дослідження «Погляд у майбутнє: логістика-2050».

У дослідженні брали участь 42 відомих експерта, в тому числі Клаус Тепфер (Klaus Töpfer), колишній міністр з охорони навколишнього середовища Німеччини і директор Програми ООН з навколишнього середовища, Фатіх Біроль (Fatih Birol), головний економіст Міжнародного енергетичного агентства, і Міхаель тен Хомпель (Michael ten Hompel), керуючий директор Інституту Фраунгофера по руху матеріалів і логістики. Над футуристичними сценаріями розвитку логістики для Deutsche Post DHL також працювали провідні спеціалісти таких організацій, як Всесвітній економічний форум, дослідний інститут Gesellschaft für Konsumforschung (GfK), Інститут Рокі Маунтін, Копенгагенський інститут футурології, Всесвітня рада підприємців з питань сталого розвитку та Greenpeace International.

Ключовим результатом дослідження стала розробка 5 вірогідних сценаріїв майбутнього, які відображають, наскільки різними можуть стати шляху розвитку економіки до 2050 року з урахуванням ступеня глобалізації, економічного і соціального розвитку, переважаючих технологічних стандартів і стану навколишнього середовища. Це довгострокові та в деяких випадках радикальні версії того, як може виглядати світ майже через 40 років. У всіх сценаріях є загальний фактор – значно зросла роль логістики. У більшості з них попит на логістичні послуги стає істотно вище, але конкретні ринкові умови і специфічні проблеми галузі в кожному випадку розрізняються.

Дослідження «Логістика-2050», доповнене серією різнопланових есе, стало третім дослідницьким проектом серії «Погляд у майбутнє», представленим Deutsche Post DHL. З допомогою цих прогресивних досліджень Група компаній прагне до відкритого діалогу про ключові проблеми, які будуть впливати на навколишній світ в найближчі десятиліття. “Як провідний провайдер в індустрії глобального значення, ми вважаємо себе відповідальними за активне дослідження соціальних та економічних проблем, що впливають на майбутнє людства», — зазначив Франк Аппель.

Відправною точкою для дослідження став глибинний аналіз ключових факторів і їх зв’язку із актуальними тенденціями в економіці і логістики. На відміну від класичних методик ізольованого аналізу і прогнозування, обраний за участю провідних експертів підхід до розробки сценаріїв дозволив виділити потенційні напрями розвитку таких чинників і прив’язати їх до кожного із сценаріїв. Далі можливі напрямки обговорювалися і оцінювалися у форматі робочих груп, що дозволило створити кілька варіантів комплексного прогнозу розвитку логістики на найближчі десятиліття.

Сценарії – короткий огляд

Сценарій 1: Нерегульована економіка – світ на порозі колапсу

Світ живе за законами матеріальних цінностей і неконтрольованого масового споживання. Цей нестійкий шлях заснований на нещадному використанні природних ресурсів, що прискорює зміни клімату та призводить до почастішання стихійних лих. У світі, для якого характерний бурхливий ріст, попит на логістичні і транспортні послуги різко збільшується. Глобальна транспортна система забезпечує швидкий обмін товарами між центрами споживання. Тим не менш посилюються кліматичні зміни часто порушують ланцюжка поставки, що створює додаткові проблеми для логістичних компаній.

Сценарій 2: Суперэффективность в супергородах

Мегаполіси перетворюються у світові центри управління. Саме тут народжуються ініціативи щодо переходу до екологічним шляху розвитку, від якого виграють насамперед самі міста. Щоб вирішити проблеми, пов’язані з ростом міст, в т. ч. перенаселеність і забруднення навколишнього середовища, мегаполіси ефективно розвиваються в напрямку колаборації. Сфери виробництва та обслуговування зазнали революційні зміни за рахунок роботизації. Споживачі змінили свої звички: багато продукти тепер не купуються, а беруться в оренду. Високоефективні системи управління транспортними потоками дозволили зменшити пробки на дорогах. Глобальна транспортна система, що включає в себе наземні, морські, повітряні і навіть космічні перевезення, допомогла створити значущі торговельні зв’язки між численними мегаполісами по всьому світу. На плечі логістичних компаній лягло управління міськими транспортними потоками, комунальними службами, системне обслуговування аеропортів, лікарень і торгових центрів.

Сценарій 3: Індивідуалізований образ життя

Цей сценарій описує світ, в якому широко поширене індивідуалізоване споживання. Людина отримує можливість створювати і розробляти власні продукти, і чималу роль у цьому процесі відіграють 3D-принтери. Така тенденція призводить до зростання регіональних торговельних потоків – глобальними залишаються тільки торгівля сировиною і передача даних. Кастомізація і регіональне виробництво супроводжуються децентралізацією енергоспоживання та управління інфраструктурою. Для логістики-це означає зниження попиту на перевезення готової продукції і напівфабрикатів на великі відстані. Логістичні провайдери займаються організацією всієї фізичної ланцюжка створення доданої вартості, а також управляють потоками зашифрованих даних для передачі схем, що використовуються в 3D-принтерах. Децентралізоване виробництво перетворює широкі можливості розвитку регіональної логістики та високоефективну систему «останньої милі» в значущі фактори успіху.

Сценарій 4: Ослабляющийпротекционизм

Згідно з цим сценарієм, у результаті економічних потрясінь процес глобалізації змінився захистом національних ринків і виникненням численних протекціоністських бар’єрів. Розвиток технологій сповільнюється. Високі ціни на енергоносії і їх величезний дефіцит призводять до міжнародних конфліктів і боротьби за джерела ресурсів. На логістичної галузі позначаються проблеми, що виникли в результаті спаду світової торгівлі і подальшої регіоналізації ланцюжка створення доданої вартості. Уряду розглядають логістику як стратегічну індустрію. Оскільки напруженість відносин між деякими регіонами і країнами значно посилюється, логістичні провайдери в нейтральних країнах виступають у ролі посередників у міжнародній торгівлі.

Сценарій 5: Глобальнаяустойчивость – локальнаяадаптация

Цей сценарій передбачає високий рівень споживання внаслідок здешевлення і автоматизації виробництва. Проте посилюються зміни клімату і часті катастрофи негативно позначаються на логістичних і виробничих ланцюжках, що призводить до регулярних порушень поставок. Особливістю нової економічної парадигми стає перехід від прагнення до максимальної ефективності до захисту «слабких місць» і підвищенню стійкості. Радикальне зміщення фокусу на резервні системи виробництва і регіональні ланцюжка поставок дозволяє глобальній економіці вистояти в складний період. У 2050 році при регіоналізації торгівлі основою економічної системи стає логістичний сектор, основним пріоритетом якого є безпека ланцюжків постачань. Ця галузь володіє резервної інфраструктурою, що забезпечує надійність транспортувань у будь-яких нестабільних умовах.

Примітка: Повний текст дослідження «Погляд у майбутнє: логістика-2050» доступний на веб-сайті www.dp-dhl.com, де можна знайти інтерв’ю з генеральним директором Deutsche Post DHL Франком Аппелем, докладні описи 5 сценаріїв розвитку логістики майбутнього, а також анімаційні ролики від студії Bavaria Film.
ПРО DHL

DHL – логістика у світовому масштабі

DHL є міжнародним лідером в області логістики і експрес-доставки, діючими у масштабах усього світу. DHL пропонує клієнтам передові технології і рішення в області міжнародної експрес-доставки, авіаційних, наземних і морських перевезень, контрактної логістики та міжнародних поштових послуг. DHL поєднує велику територію обслуговування з глибоким розумінням специфіки місцевих ринків. Мережа DHL охоплює понад 220 країн світу. В DHL працюють понад 275 000 високопрофесійних співробітників, завдяки яким компанія надає якісний і надійний сервіс у відповідності з потребами клієнтів у якісних логістичних рішеннях. DHL є соціально відповідальною компанією, підтримуючи програми по захисту клімату, розвиваючи проекти по навчанню фахівців і надаючи допомогу у випадку стихійних лих і катастроф.

Основним акціонером DHL є Deutsche Post DHL. Виручка Групи компаній в 2010 році склала понад 51 млрд. євро.

DHL в Росії

DHL є одним з лідерів російського ринку експрес-доставки і логістики. Компанія DHL першої з міжнародних експрес-операторів почала працювати на території Радянського Союзу в 1984 році; сьогодні територія, площа DHL Express, охоплює більш ніж 800 населених пунктів у Росії, близько 150 офісів компанії відкриті більш ніж в 120 найбільших містах країни. Автопарк DHL Express в Росії налічує понад 900 транспортних засобів. З міжнародною мережею російське представництво DHL пов’язують два виділених авіарейсу, перевозять до 32 тонн вантажів щодня за маршрутами Москва – Лейпциг і Санкт-Петербург – Гельсінкі.

Детальну інформацію про роботу компанії DHL та її послуги можна отримати в Інтернеті за адресою www.dhl.ru. На сайті в режимі онлайн також можливо оформити замовлення на перевезення вантажів і відстежити процес доставки.