Супутні послуги при вантажних перевезеннях

237

Tweet

Супутні послуги при вантажних перевезеннях

Такий сегмент ринку як вантажоперевезення постійно знаходиться в розвитку. Він динамічний і націлений на пошук клієнтів, додаткових видів послуг та нових форм обслуговування. Особливо це актуально в умовах високої конкуренції. Для перевезення вантажів більшість компаній-перевізників пропонують різні супутні послуги, які могли б повною мірою задовольнити потреби замовника з метою звільнення його від всіляких проблем, пов’язаних в ході транспортування. До основних супутніх послуг належать:

Страхування вантажів

На жаль, сьогодні жоден вид вантажоперевезень не може дати стовідсоткову гарантію доставки вантажу до призначеного місця. Це пов’язано з великими відстанями, поганими дорогами, погодними умовами, аваріями в дорозі, крадіжками. Все це відносить транспортування до ризикованої сфері діяльності. Тому власники змушені вдаватись до страхування вантажу http://megalogistika.ru/uslugi/insurance.html. Як правило, багато транспортні організації підтримують співпрацю зі страховими компаніями і проблеми з оформлення страхових документів готові взяти на себе.
У більшості випадків, вантаж страхують від будь-яких ризиків — чи то пошкодження, повна або часткова втрата. Термін дії страховки дійсний протягом всього шляху транспортування від навантаження, у ході перевезення, зберігання на складі, розвантаження, аж до вручення вантажу клієнту.
Якщо настав страховий випадок, то компанія-перевізник зобов’язана оглянути вантаж, здійснити оцінку пошкодження, скласти необхідні документи та надати їх в страхову компанію для подальшого розгляду.

Охорона і супровід вантажів

Якщо замовнику потрібно охорона та супроводження вантажів в дорозі, то транспортні компанії надають такі послуги. Для цього у них є відповідний договір з охоронними службами, які опрацьовують маршрут прямування, визначають безпечні місця стоянки, забезпечують охорону на них, забезпечують засобами зв’язку.

Експедирування

Послуги з експедирування надаються для швидкого перевезення вантажів і доставки їх у збереженому вигляді. Така послуга передбачає супровід вантажів, розробка економічного і короткого маршруту, оформлення документів. Експедирування дає можливість замовнику зекономити час і позбавити його від особистої присутності при транспортуванні. Клієнт, при цьому, може відстежувати рух свого вантажу по всьому маршруту, зв’язуючись по мобільному телефону з представником компанії.

Оренда спецтехніки

Крім безпосередньої транспортування вантажів, транспортні підприємства можуть надавати в оренду спеціалізовану техніку. Це особливо цікаво клієнтам, здійснюють одиничні і обмежені по часу перевезення. Як правило, оренда спецтехніки, наприклад, бортових довгомірів, супроводжується розробкою маршруту прямування, послугами спеціаліста по роботі з обладнанням, навантажувальними та розвантажувальними роботами, складанням документації.

Навантаження і розвантаження

Також до супутніх послуг можна віднести і здійснення транспортними компаніями вантажно-розвантажувальних робіт, при яких застосовуються спеціальні механізми. Між перевізником і замовником має бути укладений договір, в якому відображається пункт про надання даної послуги. Відповідальність за збереження вантажу в ході таких робіт покладається на транспортне підприємство.

Оформлення документів

При транспортуванні вантажів не обійтися без оформлення величезної кількості різних паперів: платіжних, вантажно-розвантажувальних, страхових та митних документів. Транспортна компанія всю підготовку необхідної документації повністю бере на себе.

Розміщення вантажу на складі

Більшість транспортних підприємств мають технічно обладнані склади, в яких можна на певний час помістити вантаж, що надійшов від клієнта для подальшого перевезення. Додатково можуть надаватися послуги пакування, перепакування, маркування вантажів, обрешітки.
Збірні вантажі

Транспортні компанії також працюють зі збірними вантажами від різних клієнтів. Формування вантажів відбувається як на території перевізника, так і може зберігатися на складі замовника. Така послуга дозволяє компанії-перевізнику значно економити сили і засоби, так як невигідно використовувати окрему транспортну одиницю при перевезенні невеликих обсягів. А клієнт економить на вартості доставки вантажу.

Безсумнівно, існують і інші додаткові послуги, які надають транспортні компанії. Це в першу чергу залежить від компанії-перевізника, умінням підтримувати і зберігати свою репутацію, ставленням до справи і замовнику, а також гнучко реагувати на зміни, що відбуваються на ринку перевезень.