Спад будівництва в Санкт-Петербурзі

265

Tweet

Спад будівництва в Санкт-Петербурзі

За підсумками 2015 року будівництво та реконструкція промислових майданчиків в Санкт-Петербурзі зупинилося на показнику трохи менше 450 тисяч кв. м. — аналітики будівельної компанії Step підрахували, що обсяг виявився менше минулорічного на 3,6%.

Всього в 2015-му було зведено 33 проммайданчика, їх загальна площа склала понад 196 тис. кв. м. Ремонт був проведений на території десяти підприємств (225 тис. кв. м.). При цьому у випадку з реконструкцією об’єктів значну частину загального обсягу склали роботи на розташованому в Шушарах чинному автозаводі «Тойота Моторс» — тільки тут площа відремонтованого промислового комплексу склала 136,7 тис. кв. м.

Найбільшого результату показник введення в дію нових промислових площ досяг в Пушкінському районі північної столиці — тут експлуатуються 180,3 тис. кв. м. виробничих площ. Далі зі значним відривом слідують Красногвардійський та Приморський райони з результатами 81,6 і 58,3 тис. кв. м. Втім, і це не найгірше становище: у п’яти районах, а саме в Центральному, Калінінському, Адміралтейському, Кронштадтському і Василеостровському не було побудовано або відремонтовано жодного об’єкта промисловості.

Найбільші досягнення в минулому році відзначилися в галузях фармацевтики та виробництва меблів. Зокрема, «Новартіс Нева» запустило науково-виробничу площадку по створенню лікарських препаратів, в той час як в Приморському районі на території особливої економічної зони «Новоорловская» силами фармацевтичного підприємства до роботи підготовлено комплекс для розробки і випуску активних субстанцій.

В меблевій галузі додаток промислових майданчиків склали понад 60 тис. кв. м, з них більшу частину склав комплекс по обробці деревини і складання меблів в Червоногвардійському районі (55 тис. кв. м.), також виробниче підприємство відкрила компанія «Салотті» (5,5 тис. кв. м.).

Також відомо про цілому ряді майданчиків, які знаходяться на фінальній стадії зведення. Так в Шушарах готується до запуску комплекс виробничих і складських приміщень для петербурзького дочірнього підприємства концерну Würth (Німеччина). Також компанія «Герофарм» збирається поповнити високотехнологічним підприємством формується в даний час кластер фармацевтичної галузі «Пушкінський». У Петербурзькому селищі Металострой наближається термін запуску локомотивного депо для обслуговування швидкісних пасажирських потягів «Ластівка» і «Сапсан» — тут роботи ведуться на замовлення німецького підприємства «Siemens». Передбачається, що всі перераховані промислові майданчики благополучно будуть введені в дію у поточному році.

Що стосується складських об’єктів, то керівник дослідницького відділу Knight Frank Saint Petersburg Тамара Попова відзначає, що за минулий рік було відкрито цілий ряд великих проектів, також кілька об’єктів наближаються до фінального етапу будівництва. Тільки завдяки цим майданчикам у новому році обсяг введення в дію складської інфраструктури може досягти близько 200 тисяч кв. м. Аналітики вважають, що 2016 рік може відзначитися сплеском активності продажів готових логістичних центрів, чиє будівництво велося за програмою built-to-suit.