Скасує Росія транспортний податок

233

Tweet

Скасує Росія транспортний податок

В ході традиційної великої прес-конференції Володимир Путін оголосив ідею скасувати для комерційних вантажних автоперевізників транспортний податок. Очевидно, це було зроблено на догоду далекобійникам, щоб знизити градус напруженості в ситуації навколо системи «Платон». Однак очікуваної радості ініціатива не принесла — реакція і рядових працівників галузі, і експертів, виявилася на диво стриманою.

Глава міжрегіонального профспілки професійних перевізників Олександр Котов висловив думку, що такий захід призведе до дефіциту коштів в дорожніх фондах регіонального рівня. При цьому саме транспортний податок становить левову частку всіх коштів, які спрямовуються на ремонтні роботи та будівництво нових доріг. Його скасування зараз може в подальшому призвести до введення плати за проїзд по всім регіональним трасах, оскільки дефіцит цієї статті бюджету треба чимось компенсувати.

Один з далекобійників, опитаний журналістом телеканалу «Дощ» запропонував іншу схему розподілу податкового тягаря на транспортний бізнес: скасування транспортного податку і паливного акцизу. Тільки в такому разі можна буде розглядати питання використання системи «Платон». Свою позицію щодо скасування податку на транспорт висловив секретар генеральної ради партії «Єдина Росія» Сергій Неверов, за його словами такий крок необхідно ретельно продумати. Система розподілу зібраних коштів у поточному вигляді така, що зібрані системою «Платон» кошти спрямовуються на підтримку федеральних автодоріг, в той час як транспортний податок спрямовується на відновлення доріг регіонального значення. Враховуючи цю особливість, можна повністю відмовитися від практики справляння транспортного податку — необхідно прийти до справедливого прийнятного вирішення, в іншому випадку регіональні дороги залишаться без джерела фінансування.

Президент Росії Володимир Путін запропонував на розгляд уряду варіант, при якому транспортний податок скасовується для тих далекобійників, які підключилися до системи «Платон» і зареєстрували в ній свій транспорт. На завершення своєї промови глава держави висловив сподівання, що орієнтовно до початку 2016 року уряд встигне опрацювати цю тему.