Скандинавські країни викликали ланцюгову реакцію в Європі

241

Tweet

Скандинавські країни викликали ланцюгову реакцію в Європі

Скандинавські країни одна за одною призупиняють дію шенгенської угоди на своїх територіях і вводять прикордонний контроль на своїх кордонах. Сьогодні про це оголосила Данія. Повідомлення було зроблено відразу після того, як аналогічний контроль на своїх кордонах ввела Швеція. Цей крок продиктований реальним переляком того, що мігранти масово будуть залишатися у Данії після того, як кордони закрили вже всі сусіди.

На початку грудня Норвегія запровадила прикордонний контроль та висловила серйозну стурбованість політикою ЄС у сфері міграції, яка призвела до небувалого напливу біженців. Країна прийняла вельми жорсткі заходи щодо депортації мігрантів, які не потребують притулку.

Потім шведський парламент в грудні серйозно посилив міграційні правила, що призвело до зміщення мігрантів в сусідні країни. У відповідності з цим законом Швеція ввела обов’язкову перевірку документів абсолютно всіх, хто в’їжджає в країну автобусами, поромами, потягами та іншими видами транспорту. Мета цього заходу — обмеження припливу мігрантів в країну. Тільки в 2015 році в Швеції прибуло 163000 людина. У Швеції буде найтриваліший період мораторію на дію шенгенської угоди — мінімум до 21 грудня 2018 року.

Схоже, що Скандинавські країни запустили справжню ланцюгову реакцію, закривши свої кордони. Не важко здогадатися, що біженці будуть залишатися тепер у Німеччині. І остання вже висловила свою стурбованість. Мартін Шефер — представник МЗС ФРН заявив сьогодні, що Шенгенський безвізовий простір, як найбільше досягнення Європейського Союзу, знаходиться в «небезпеки». Це повідомлення було зроблено відразу після оголошення Данією про введення прикордонного контролю на своєму кордоні. І хоча Данія прийняла всього 18 тисяч біженців, але епоха 50 років без прикордонного контролю між Швецією і Данією закінчилася.

Схоже що мільйон нелегальних мігрантів 2015 року поставив хрест ідею «Європи без кордонів». Наплив біженців є найбільшим з часів Другої світової війни і схоже, що Європа до цього виявилася повністю не готова.

Насправді ж все набагато простіше. Близькі союзники Німеччини висловлюють таким чином просто свою незгоду з діями офіційної Бонна щодо мігрантів. І залишають Німеччини безумовні права на розміщення у себе цієї багатотисячної біженський хвилі.