Скандал навколо компанії Mercedes-Benz

264

Tweet

Скандал навколо компанії Mercedes-Benz

Проти німецького автоконцерну «Мерседес-Бенц» був поданий колективний позов у Сполучених Штатах. Популярному німецькому виробнику ставлять в провину використання програмного забезпечення, яке проводить відключення контролю за шкідливими викидами в атмосферу при визначених показниках температури навколишнього середовища. З численних заяв позивачів, відпрацьовані гази дизельних двигунів автомобілів, вироблених компанією перевищують допустимі екологічні стандарти США у 65 разів.

Згідно з поданими до окружного суду штату Нью-Джерсі позовною заявою, мова йде про bluetec технології, яка розроблена з метою зниження викидів оксидів азоту в навколишнє середовище. В позовній заяві зазначено, що ця технологія перестає працювати при температурах навколишнього середовища нижче -10°С і, як наслідок, рівень шкідливих викидів починає істотно перевищувати максимально допустиму за американськими законами стандартів норму. У документі зазначено, що цей показник досяг показника в 2 тис. мг на кілометр, а це двадцять п’ять разів перевищує встановлений ліміт екологічного стандарту «Євро-6» і 65 раз – норму за правилами Агентства з охорони навколишнього середовища (EPA) США. Згідно з позовом, таке програмне забезпечення встановлено на більшості дизельних двигунів транспортних засобів класів E, R, S, GL, ML, GLK, GLE і Спринтер. Хоча точну кількість машин не уточнюється.

У Мерседес-Benz заперечують всі ці звинувачення, стверджуючи, що позов не має правової основи, і в п’ятницю компанія заявила, що має намір рішуче відстоювати свої права в суді. У той же час EPA не прокоментує поданий колективний позов і будь-які твердження німецького виробника.

Нагадаємо, що восени минулого року почався скандал навколо іншого німецького автовиробника Volkswagen. У вересні EPA була опублікована доповідь, в якій йшлося про багаторічному порушення законів США в області охорони навколишнього середовища компанією Volkswagen, яка проводила маніпуляції на своїх автомобілях, оснащених дизельними двигунами. Зокрема, було встановлено, що двигуни були оснащені спеціальним програмним забезпеченням, що дозволило відключити контроль рівня шкідливих викидів при русі в міських умовах і включати його під час тесту. В результаті скандалу на Volkswagen був створений новий менеджмент і збитки компанії від відгуків автомобілів і судових позовів по всьому світу, на думку експертів, склали кілька десятків мільярдів доларів.