Шлях вільний! Росія знову відкрита для іноземних міжнародних перевізників!

225

Tweet

Володимир Мальгін Юрист Юридичної фірми «ЮРВЕСТ»

Раніше, в наших публікаціях «Крига скресла! Міняємо Правила перевезення вантажів третіх держав спільними зусиллями» від 16.02.2016 і «Ми зробили ЦЕ!!! Правила перевезення вантажів змінюються!» від 26.02.2016 ми повідомляли про те, що Мінтранс Росії приступив до розробки поправок до нормативно-правовий акт, що регулює порядок та особливості здійснення перевезень третіх держав — Наказ №301 від 14.10.2015 року.

06 квітня 2016, офіційно опублікований Наказ Мінтрансу РФ від 15.03.2016 № 62 «Про внесення змін до Особливості виконання міжнародного автомобільного перевезення вантажів третіх держав, затверджені наказом Міністерства транспорту Російської Федерації від 14 жовтня 2015 р. № 301».

Знайти зміни можна натиснувши бутон завантажити:

Скачати наказ

Зазначений Наказ набирає чинності з 17 квітня 2016 року.

Основні зміни, згідно з представленим наказом, зводяться до наступного:

 • Конкретизується і розширюється перелік ситуацій, при яких іноземний перевізник може здійснювати перевезення на територію РФ вантажів третіх держав на підставі дозволів на двосторонню перевезення. З документів, необхідних для підтвердження права на таке перевезення, виключається необхідність подання всіх товаросупровідних документів відразу. Фактично, для здійснення такого перевезення перевізнику буде достатньо лише правильно оформлених накладною CMR і одного з товаросупровідних документів.
 • Спрощується порядок здійснення перевезення вантажів 3-х держав за дозволами на двосторонню перевезення. Тепер перевезення можна проводити на підставі:
  • доручення іноземному перевізнику і CMR (спростилися вимоги до оформлення самого доручення іноземному перевізнику, з нього виключені ряд пунктів: дата та час навантаження, інформація про грузополучателе, повна адреса місця розвантаження, скорочена інформація про товар до найменування та ваги вантажу);
  • рахунки-фактури (інвойсу) та CMR при дотриманні певних вимог і формальностей до оформлення накладної CMR та інвойсу (інформація про країну походження товару, що міститься в інвойсі, повинна співпадати з інформацією про державу навантаження транспортного засобу, що міститься в CMR);
  • сертифіката будь-якого виду і CMR при дотриманні певних вимог і формальностей до оформлення накладної CMR і сертифіката (інформація про країну походження товару, що міститься в сертифікаті, повинна співпадати з інформацією про державу навантаження та реєстрації транспортного засобу, що міститься в CMR).
 • Наказом встановлено, що підтвердження права на здійснення перевезення вантажів 3-х держав за дозволом на 2-х сторонню перевезення може бути здійснено перевізником також шляхом надання оригіналу або завіреної складом копії накладної CMR, згідно з якою вантаж прибув на склад в іншому транспортному засобі.
 • Наказом також встановлено, що на перевезення із залізничних станцій та аеропортів, поширюються такі ж правила, як на перевезення з морських портів.
 • Тепер, з урахуванням внесених до Наказу №301 коригувань, все стало ясно, логічно і зрозуміло.

  Удачі на дорогах!

  Володимир Мальгін
  Юрист
  Юридичної фірми «ЮРВЕСТ»