Схід стає ближче до Європи

349

Tweet

Схід стає ближче до Європи

113 млрд. доларів США вкладають в розширення азійських залізничної мережі та транспортної інфраструктури. Буде фінансувати близько 300 проектів у сфері логістики, від Сінгапуру до Туркменії.

Китайський державний конгломерат CITIC Ltd. оголосив, що буде інвестувати понад 700 млрд. юанів (112,79 млрд. доларів США) в проект “Один ремінь, одна дорога” (One Belt, One Road).

За даними інформаційного агентства Reuters, інвестиції будуть включати в себе фінансування близько 300 проектів, від Сінгапуру до Туркменії. Будуть побудовані залізничні лінії, автомобільні дороги, газопроводи і нафтопроводи, електричні мережі, інтернет мережі і порти.

Нещодавно Китай відкрив найдовший у світі вантажний залізничний маршрут, довжина-9820 кілометрів. Він з’єднує Харбін (Північно-східний Китай) з німецьким містом Гамбург. Перший поїзд за цим маршрутом пройшов 13-го червня. Доставка займає 15 днів, проходить транзитом по Монголії, Росії, Білорусі та Польщі. Це північна нитка сучасного Шовкового шляху. Так само планується створити центральну і південну гілку. Маршрути всіх трьох напрямків сухопутні.

Особливий інтерес до даного проекту проявляють компанії з Азії, що виробляють холодильну техніку. Вони значно розширять асортимент своєї продукції, його можна бачити тут і створять додаткові складські, торговельні потужності.

Згідно з джерелами з Китаю залізничний шлях буде використаний для транспортування електроніки, автозапчастин та одягу, вироблених на Півночі і Північному сході Китаю. Очікується, що автовиробники Mercedes-Benz і Audi, а також тайванський виробник електроніки Foxconn також можуть включити цей маршрут у свою логістичну мережу.

Шовковий шлях

Серед компаній, які користуються цією транспортною мережею, і DHL Global Forwarding. Нещодавно вона розширила свої можливості, підписавши меморандум про взаєморозуміння з KTZ (Kazakhstan Temir Zholy Express) з метою поліпшення залізничної зв’язку і торгівлі між Китаєм, Казахстаном, країнами співдружності незалежних держав (СНД) і Європи. DHL планує розробити сухопутні залізничні маршрути, як альтернативу традиційним повітряним і морським вантажним перевезенням. На додаток логістична компанія буде надавати послуги з доданою вартістю, як, наприклад, поставки контейнерами з температурним режимом.