Scania бере участь в європейській програмі рух в конвої

239

Tweet

Scania бере участь в європейській програмі рух в конвої

Три автомобільні транспортні композиції, керовані тягачами Scania приєдналися до європейської ініціативи для вантажних автомобілів, що рухаються конвоєм з невеликою дистанцією (European Truck Platooning Challenge). Перший вантажівка в колоні управляється водієм, а інші йдуть за ним, автоматично виконуючи задану дистанцію. В них знаходяться водії, але самі вантажівки йдуть в автоматичному режимі.

Вантажівки оснащені радарами, камерами і спеціальним програмним забезпеченням, що дозволяє автомобілям рухатися безпечно, незважаючи на дуже маленьку відстань близько 10 м при швидкості 80 км/год.

Водії вантажівок з колони, можуть у будь-який час покинути ескорт або при необхідності збільшити відстань.

Захід організовано голландським урядом і при підтримці різних європейських організацій, серед яких Асоціація європейських автовиробників ACEA. Це нове прогресивне транспортний напрям в логістиці.

Метою є можливість показати, що рух у супровід з мінімальною дистанцією між вантажівками, підвищує безпеку та знижує витрату палива і викиди СО2-вуглекислого газу. Крім внесення необхідних змін у законах дорожнього руху, програма дозволяє прискорити створення в Європі транспортних коридорів для руху вантажівок у конвої.

Scania багато років розробляє технології, які допомагають руху в супроводі з мінімальною дистанцією. Для логістичних потреб компанії цей метод руху неодноразово застосовує і в реальних транспортних умов, що дозволило їй отримати помітне зниження витрати палива до 10%.

Для транспортування деталей і компонентів між своїми заводами в Швеції, Scania використовує каскадні композиції довжиною від 32 м. Проведені вимірювання показали, що у них вартість за тонну-кілометр знижується на 40%, а викиди вуглекислого газу скоротилися більш ніж на чверть.