Рух колон: найближче майбутнє транспорту

234

Tweet

Рух колон: найближче майбутнє транспорту

Як частина першої в світі транскордонної ініціативи, в якій взяли участь інтелектуальні, напівавтономні вантажні автомобілі шести найбільших європейських виробників та продемонстрували можливості руху колонами, — platooning.

Виробники взяли участь в European Truck Platooning Challenge, захід організовано в Голландії в якості голови Європейського союзу. Один з організаторів — Європейська асоціація виробників автомобілів (ACEA), а точніше її підрозділ комерційних автомобілів. Члени ACEA: DAF Trucks, Daimler Trucks, Iveco, MAN Truck & Bus, Scania і Volvo Group є активними партнерами в цій ініціативі, оскільки кожен виробник бере участь зі своєю конвойної командою і 6 квітня опівдні шість конвойних команд учасників фінішували в порту Роттердама. Кілька днів раніше команди вирушили в дорогу з різних стартових точок: DAF на заводі в Вестерло, Iveco з Брюсселя, а інші чотири виробника зі своїх штаб-квартир, відповідно MAN з Мюнхена, Mercedes-Benz зі Штутгарта, Scania з Сьодертале, а Volvo Trucks з Гетеборга.

Концепція руху колон полягає в наступному: вантажні автомобілі рухаються в колоні, постійно знаходяться в контакті один з одним за допомогою бездротового інтернет-зв’язку. Перший вантажівка і його водій виконують роль лідера всього супроводу, і вони задають темп руху, визначають напрям і при гальмуванні, дії лідера передається автоматично на наступні, що супроводжують його вантажівки. Таким чином пов’язане рух має величезний потенціал, щоб зробити транспорт більш чистим, більш безпечним і більш ефективним. Це переведе міжнародні перевезення вантажів на новий ефективний рівень розвитку.

„Результати цього першого у своєму роді події в Європі є обнадійливими. Практичний досвід буде дуже корисний для наступної неформальної зустрічі Ради з транспорту Європейського союзу 14 квітня в Амстердамі. Це, безумовно, допоможе мені, і моїм колегам при обговоренні змін, які необхідні для того, щоб рух вантажівок в конвойному супроводі стало реальністю“, — сказав після фіналу шести команд виробників вантажівок Мелані Шульц, міністр Інфраструктури і довкілля Нідерландів, під чиїм заступництвом проводився захід.