Російські депутати готують транспортний сюрприз вільній Європі

247

Tweet

Російські депутати готують транспортний сюрприз вільній Європі

Новий виток транспортної напруженості здатні створити російські депутати. Новий закон, якщо він буде затверджений, може серйозно позначитися на Європейській галузі автомобільних перевезень вантажу.

Депутати Державної Думи Росії збираються посилити санкції щодо іноземних автомобільних перевізників вантажів, що працюють в Росії, як вони вважають, за сірими схемами. Депутати пропонують розібратися з порушниками збільшенням штрафних санкцій та посиленням контролю на пунктах пропуску. Законопроект вже знаходиться у Міністерстві транспорту.

Вантажоперевезення по Росії і Москві на сайті globaltm.ru. Швидка і своєчасна доставка вантажу — запорука успіху роботи будь-якого промислового підприємства. Мабуть це дуже добре засвоїли депутати Державної Думи.

У даний момент робота іноземних автомобільних перевізників в Росії регулюється квотами EMKT (Європейська конференція міністрів транспорту) . В цьому році, європейці підняли питання про збільшення квоти, але російським компаніям вдалося відстояти свої позиції. В іншому випадку вони могли б втратити до третини вітчизняного ринку автоперевезень. Однак спосіб захисту вибрано вельми сумнівний. Скорочення квот насамперед скорочує присутність російських перевізників в Європі і знецінює всі позитивні принципи конвенції ЄКМТ, яка націлена на полегшення автомобільних перевезень країн учасниць.

Іноземні перевізники намагаються обійти квоти, використовуючи в тому числі незаконні схеми, вважають народні обранці. Так, під виглядом двосторонніх вантажних перевезень, що здійснюються між Росією і третіми країнами. Наприклад, автомобіль зареєстрований в Польщі перевозить вантаж з Німеччини в Росію, хоча, згідно з правилами двостороннього режиму перевезень право поставити товар на цьому напрямі мають лише компанії, зареєстровані в Німеччині та Росії.

Тепер законодавці хочуть припинити цю практику, для захисту перевізників Росії. Група депутатів внесла до Державної Думи проект цього закону. Одним з авторів законопроекту є депутат Михайло Брячак. Але чи чув пан Брячак про Європейському Союзі з його вільними правилами торгівлі і вільне переміщення товарів і послуг, викликає явну заклопотаність. Та й про трансєвропейської системі логістики ця людина так само швидше за все нічого не чув. Вся ця турбота про вітчизняного перевізника лише створить йому певні труднощі, так як, цілком очевидно, що обмеження будуть явно суперечити міжнародному торговельному законодавству та ряду міжнародних норм і правил. І насамперед варто відзначити ст. 4,2 CEMT конвенції. Тут чітко говориться про те, що фактура на вантаж ніяким чином не повинна прив’язуватися і зв’язуватися з місцем відвантаження. Європа дуже активно торгує з усім світом, сюди йдуть потужні транспортні потоки з усього світу. І природно, що вся ця торгівля, всього одним розчерком пера, завтра в Росії будить називатися сірою схемою. Це неправильно, не грамотно і не коректно. Пану Брячаку потрібно домагатися іншими методами підвищення конкурентоспроможності російських перевізників на європейському ринку. Це доступна кредитна політика, зниження податків і зборів, спрощення адміністрування транспортного і інші чисто економічні інструменти. На ж заборони і штрафи реакція будить аналогічною, це не правильний шлях розвитку автомобільної галузі Росії.