Ризики роботи з «перевізником-посередником», що не має ліцензії

233

Tweet

Ризики роботи з “перевізником-посередником”, що не має ліцензії

Як відомо, в даний час відновлено ліцензування діяльності перевізника щодо міжнародного перевезення вантажів.

Тепер укладення договору про міжнародної перевезенні вантажу з перевізником, які не мають ліцензію на здійснення такої діяльності, загрожує можливістю визнання такої угоди недійсною зацікавленими особами, держ. органами.

При цьому досить цікавою виходить ситуація з перевізниками-посередниками», які укладають договір про міжнародної перевезенні вантажу фактично не будучи перевізником і не маючи власний транспорт. Потім, такий «перевізник-посередник» передає своє зобов’язання з перевезення безпосередньому виконавцю-перевізнику.

Необхідно відзначити, що в практиці, такими перевізниками-посередниками», як правило, виступають експедитори, оскільки значна маса договорів на експедиторські послуги, які використовуються у практиці експедитора або пропонуються йому замовником, тільки носять таку назву, а по своєму предмету і складу зобов’язань є договорами перевезення.

Згідно КДПВ саме «перевізник-посередник» буде вважатися перевізником, а безпосередній виконавець буде виступати агентом такого перевізника. Таким чином, якщо такий перевізник-посередник» не має ліцензію на міжнародні перевезення вантажів, з’являються ризики здійснення діяльності без ліцензії, в тому числі ризики визнання угоди недійсною.

Таким чином, ліцензування міжнародних перевезень накладає зобов’язання та вимоги не тільки на перевізників-виконавців, але і на інших учасників (замовників, експедиторів) щодо документів, якими оформляються договірні відносини.

Автор статті Юрій Рогачов (транспортний адвокат)