Ринок вантажоперевезень Росії в 2015 році

256

Tweet

Ринок вантажоперевезень Росії в 2015 році

Багато експертів російського ринку вантажоперевезень стверджують, що минулий рік, як власне і будь-який інший, мав свої досягнення і невдачі. У результатах аналізу показників цієї галузі розбиралися фахівці торгової компанії «Фаворит» і ось що ми з’ясували.

Почнемо, мабуть, з невтішної інформації, щоб потім, хоч трохи, але, все-таки, порадувати всіх зацікавлених наших читачів.

Як свідчать дані, представлені Асоціацією морторгпортов, сукупний морський оборот контейнерних вантажів у портах Росії зазнав суттєвих втрат. У 2015 році він впав більше, ніж на чверть (на 25,4%) порівняно з 2014 роком і склав 3940 тис. TEU. Скорочення експорту і імпорту в його складі відбулося майже в рівних частках:

експорт знизився на 28,4% до рівня 1650 тис. TEU;
імпорт, відповідно, – на 28,5% і становив 1640 тис. TEU.
Безліч внутрішніх і геополітичних проблем, про які ми всі прекрасно знаємо, призвели до просто катастрофічного падіння «контейнерного» транзиту через морську територію країни, а саме на 35,4%. У звітному році його обсяг склав трохи більше 0,066 млн TEU.

Автомобільний вантажообіг РФ у 2015 році склав 211 000 млн. т-км Цифра, начебто, вражаюча, але, все ж, це менше ніж в 2014 році на 6%. Тобто, як показує статистика, занепад галузі очевидна.

Причини, які стали тому виною, різні і їх чимало. Але, крім зовнішніх негативних факторів, галузеві теоретики, практики і, власне, самі учасники ринку даних послуг виділяють знаковий проект минулого року – систему «Платон». Не будемо тут міркувати, що вона дала перевізникам-большегрузам (вірніше відняла), але от державі до кінця 2015 року вона принесла близько 1700 млн. рублів. Інформація, як кажуть, до роздумів.

Не будемо продовжувати сіяти паніку, і у другій частині нашого дослідження ми постараємося перейти на позитив. Як виявилося, у транспортній індустрії він також мав місце в минулому році. Причому, як заявляють експерти, досягнення були досить вагомими, а деякі їх навіть називають історичними.

В першу чергу, мова йде про формування владивостоцького вільного порту. Статус такого він отримав на законодавчому рівні 12.10.2015 року, включивши в себе 15 муніципальних територій Примор’я, МТК «Примор’я-1» і «Примор’я-2».

Передбачається, що даний проект збільшить трафік транзитних вантажоперевезень з китайських Північно-Східних провінцій через порти Приморського краю в Росію і Азіатсько-Тихоокеанський регіон.

По-друге, на фоні морських і автомобільних, слід відзначити позитивну динаміку залізничних перевезень Росії, темп приросту яких складає 0,1%. В цілому, за результатами року, вантажооборот склав майже 2,103 трлн. т-км. Всім, напевно, зрозуміло, що при таких обсягах навіть такий мізерний відсоток зростання являє собою мільярдні цифри в абсолютному значенні, що, природно, не може не радувати.

Ну, і останній «ложкою меду» у нашому матеріалі стане факт збільшення вітчизняних авіаційних перевезень, порівняно з 2014 роком, на 6,8%. Їх обсяг у поточному році становить 4,465 млрд. тонно-кілометрів.

Джерело інформації www.favoritltd.ru