Простій транспорту при завантаженні

242

Tweet

Простій транспорту при завантаженні

У міжнародній перевезення виникають ситуації затягнувся на невизначений час простою, коли щось не так з документами. Стоїть машина з вантажем, чекає тиждень, два… штраф за простій не покриває витрат, буває і взагалі не передбачено умовами заявки, і взагалі машина вже має заробляти на інших рейсах.

У таких ситуаціях, як правило, перевізник починає дізнаватися інформацію по телефону. Добре якщо у безпосереднього замовника, від якого можна сподіватися отримати достовірну інформацію. Якщо ж у переговорах беруть участь експедитор ще гірше ланцюжок експедиторів, то все перетворюється в плутанину з різноманітних версій з приводу куди і коли поїдемо далі.

Насправді, якщо метою є отримати вплив на ситуацію, правильним буде рішення, керуючись КДПВ, письмово звертатися до особи, уповноваженого розпоряджатися вантажем, яким, в залежності від стадії перевезення, є вантажовідправник/вантажоодержувач, зазначені в CMR.

Необхідно запитувати інструкції, встановлювати строки на відповідь і т. д. Мета таких звернень підготовка матеріалу для подальших самостійних дій аж до вивантаження. Такий листуванням, по суті, змінюються умови перевезення, ось чому ключовим є її офіційний характер.

Телефонні переговори не дають перевізнику підстави для самостійного прийняття рішення, тоді як письмові звернення, при правильній постановці запитань і вимог до особи, уповноваженого розпоряджатися вантажем, навіть у разі ігнорування таких запитів, дають підстави перевізнику самостійно приймати рішення щодо зміни умов перевезення та місця вивантаження.

Проблемним є те, що здійснення швидкої офіційної переписки на практиці викликає великі труднощі, але, на жаль, іншого виходу немає. Хочете оптимізувати офіційну переписку, передбачайте способи обміну листами та інформування у своїх договорах, заявках.

Автор статті Юрій Рогачов (транспортний адвокат)