Правила перевезення вантажів змінюються

255

Tweet

Дмитро Іванов, Головний юрист

Раніше в нашій публікації «Крига скресла! Міняємо Правила перевезення вантажів третіх держав спільними зусиллями» ми повідомляли про те, що Мінтранс РФ проявив ініціативу і приступив до розробки поправок до нормативно-правовий акт, що регулює порядок та особливості здійснення перевезень третіх держав – Наказ №301 від 14.10.2015 року.

З урахуванням наших пропозицій, 4 лютого на Федеральному порталі проектів нормативно-правових актів був опублікований текст законопроекту про внесення змін до Особливості виконання міжнародного автомобільного перевезення вантажів третіх держав.

Основні запропоновані Мінтрансом РФ зміни, згідно представленому проекту, зводяться до наступного.

1. Конкретизується і розширюється перелік випадків, при яких іноземний перевізник може здійснювати перевезення на територію РФ вантажів третіх держав на підставі дозволів на двосторонню перевезення.

2. Спрощується порядок здійснення перевезення вантажів 3-х держав за дозволами на двосторонню перевезення на підставі доручення іноземному перевізнику.

З документів, необхідних для підтвердження права на таке перевезення, виключаються сертифікат походження, ветеринарний і фітосанітарний сертифікати, документи, що підтверджують безпечність продукції. Фактично, для здійснення такого перевезення перевізнику буде достатньо лише правильно оформлених накладною CMR та доручення іноземному перевізнику.

Крім того, планується спростити вимоги до оформлення самого доручення іноземному перевізнику, виключивши з нього ряд пунктів.

3. Пропонується, що підтвердження права на здійснення перевезення вантажів 3-х держав за дозволом на 2-х сторонню перевезення може бути здійснено перевізником так само путемпредоставления оригіналу або завіреної складом копії накладної CMR згідно з якою вантаж був доставлений на склад іншим транспортним засобом.

4. При дотриманні певних вимог і формальностей до оформлення накладної CMR та інвойсу планується можливим варіант здійснення перевезення вантажу третьої держави за дозволом на двосторонню перевезення без необхідності надання інших документів.

5. Чинний варіант перевезення вантажів з морських портів планується поширити на перевезення із залізничних станцій та аеропортів.

В даний час запропонований Мінтрансом РФ проект проходить етап публічних обговорень, який триватиме до 5 березня. На даному етапі, кожен зареєстрований користувач порталу має право дати оцінку запропонованих поправок і запропонувати свій проект змін.

Більш детально про крайніх зміни перевезення вантажів третіх держав ми розповімо в рамках наших семінарів в Латвії та Литві 2 і 3 березня 2016 року.

Удачі на дорогах!

Дмитро Іванов
Партнер, Головний юрист
Юридичної фірми «ЮРВЕСТ»