Послуги 3PL-оператора

258

Tweet

Послуги 3PL-оператора

Динамічне зростання роздрібної торгівлі, взаємодія між продавцями та споживачами з різних країн вимагають проведення множинних логістичних операцій. Однак для того щоб здійснювати поставки самостійно, необхідні свій склад відповідального зберігання, розвинена база власного транспорту, а також співробітники, які знають особливості логістики в кожному цікавить компанію регіоні. Все це вимагає від компанії колосальних фінансових, часових і людських ресурсів.

Щоб повною мірою зосередитися на виробництві та маркетингу, а також мати можливість оперативно реагувати на стрімко мінливі запити численних клієнтів, фірмі вигідно звернутися до сторонньої організації, доручивши їй всі операції, пов’язані з транспортуванням продукції. Причому найбільшою популярністю сьогодні користуються замовлення повного переліку логістичних послуг, або, інакше кажучи, сервіс 3PL-оператора.

3PL-оператор — це компанія, що займається наданням логістичних послуг так званого «третього покоління». Вона виступає як проміжна ланка між продавцем і споживачем. Наданий сервіс може включати надання всіх послуг, пов’язаних з переміщенням вантажу, що передбачає його доставку, складування, відстеження товару і управління замовленнями, а також підготовку імпортно-експортної та фрахтової документації. Наскільки повним при цьому буде перелік здійснюваних функцій, залежить від категорії 3PL-оператора.

3PL-оператор: 4 категорії та їх особливості

Розрізняють чотири категорії 3PL-операторів, що відрізняються один від одного як переліком, так і специфікою надання послуг.

  • Standard 3PL Provider
  • Service Developer
  • The Customer Adapter
  • The Customer Developer

Standard 3PL Provider – оператор, який спеціалізується на базовому сервісі з транспортування товару, що включає відбір, упаковку, послуги зберігання і розподіл. Є найбільш часто зустрічається категорією на сьогоднішній день.

Service Developer – категорія операторів, що передбачає надання розширеного пакету послуг з доданою вартістю. В основному до «фішках» компаній даної категорії відносяться пропозиції систем виявлення та відстеження певних упаковок та/або надання унікальної системи безпеки.

The Customer Adapter — оператор, що здійснює повний перелік послуг з транспортування вантажу, який здатний різко поліпшити логістику компанії, але не передбачає розвиток нових послуг.

The Customer Developer – найвищий рівень логістичного сервісу. В основному подібні компанії працюють з деякими, але достатньо великими замовниками, проте виконують для них самий довгий перелік завдань.