Попит на вантажні авіаперевезення в лютому знизився на 5,6%

293

Tweet

Попит на вантажні авіаперевезення в лютому знизився на 5,6%

Вантажооборот авіаційного транспорту в лютому 2016 року знизився на 5,6% порівняно з показником аналогічного періоду 2015 року, повідомила Міжнародна асоціація повітряного транспорту (International Air Transport Association, IATA).

IATA зазначає, що порівняння з минулим роком дає сильно спотворену картину, так як, з одного боку, попит на авіаперевезення на початку 2015 року різко виріс із-за загрози страйків у портах західного узбережжя США, з іншого — китайський Новий рік, в цьому році припав на лютий.

Порівняння даних за перші два місяці поточного року з аналогічним періодом 2014 року свідчить про зростання вантажообігу авіакомпаній на 6,3%, або середньорічному зростанні більше 3%.

Тим не менш, коментуючи статистичні дані, глава IATA Тоні Тайлер охарактеризував поточні ринкові умови прикметниками «слабкий» і «складний».

Вантажообіг авіакомпаній Азіатсько-Тихоокеанського регіону — найбільшого регіонального ринку, на який припадає майже 40% від загального обсягу перевезень, — скоротився на 12,4% в річному зіставленні, Північної Америки — на 4%, європейських перевізників — на 2,4%. Найкраще почувають себе близькосхідний ринок: вантажообіг авіатранспорту тут виріс в лютому на 3,7% до рівня минулого року.

Тим часом середньоринковий зростання вантажної місткості становив 7,5%, в результаті чого коефіцієнт завантаження потужностей скоротився на 5,7 в.п. — до 41%.

Детальніше на ТАСС:
http://tass.ru/transport/3188416