Попит на сучасні вагони зростає

223

Tweet

Попит на сучасні вагони зростає

Незважаючи на зростання виробництва сучасних вагонів до 60% від усього обсягу, загальний випуск вагонобудівними заводами своєї продукції скоротився більше ніж удвічі. При цьому експерти BGLOGIST називають як мінімум три стратегії збереження обсягів випуску:

— більш інтенсивна робота з орієнтацією на експортних споживачів;
— приріст поставок залізничним операторам і лізинговим компаніям;
— зосередження на вкрай затребуваних нових вагонах і спеціалізованому рухомому складі (танк-контейнери, платформи для перевезення лісу, хопери-зерновози).

Потужним стимулом для розвитку залізничних перевезень в Росії є проект Шовковий шлях, який залучить додаткові транзитні потужності і це призведе до бурхливого попиту на сучасний рухомий залізничний склад.

Найбільш примітні показники роботи у 2015 році — в Об’єднаної вагонної компанії. Тільки за останній квартал виробничі лінії випустили на 43% більше вагонів, ніж той же період 2014 року — всього 3 900 одиниць. За підсумками року випуск становив уже 12 400 одиниць різного рухомого складу (+28%). Представник компанії розповів, що позитивна динаміка стала можлива завдяки підвищенню виробничим потужностям а також збільшення числа замовлень.

Ще в 2014 році ОВК заснувала власного оператора залізничних перевезень «Схід 1520» і з цього часу наростила його парк до 27 200 вагонів. Також виробник відзначає, що загальне падіння на ринку не перешкода зростаючому попиту на інноваційні типи вагонів — тому їх виробляється все більше. В складних умовах крім ОВК також змогла збільшити виробництво компанія «Рейлтрансхолдинг». Між тим, глава агентства «Infoline-аналітика» Михайло Бурмістров прогнозує подальше зростання інтересу споживачів до нових вагонів протягом 2016 року.

Що стосується поставок на експорт, то понад 1 700 вагонів були відправлені до Казахстану, в той час як у напрямку до Азербайджану обсяг експорту перевищив позначку в 2 500 вагонів.