Попит на нові причепи та напівпричепи буде рости

269

Tweet

Попит на нові причепи та напівпричепи буде рости

У маркетингових дослідженнях компанії Clear International Consulting прогнозується зростання попиту на причепи та напівпричепи у Східній Європі.

Лондонська компанія недавно представила своє прогнозне дослідження щодо розвитку ринку нових причепів і напівпричепів в Східній Європі. Нестабільність в Україні, разом з падінням цін на нафту справили сильне негативний вплив на перспективи пошуку нової причіпної техніки на найбільший ринок в регіоні, – це Російської Федерації. Якщо в попередньому звіті, опублікованому Clear International Consulting, в березні цього року, оцінки розвитку галузі з урахуванням зниження майже на 24 000 (причепів і напівпричепів) у прогнозований період 2015-2019 рр.., то в останній доповіді, поправка в негативну сторону — з новими 8000 одиниць тільки в Росії та Україні.

Зміна даних вражає особливо в Росії, при цьому за період 2017-2019 р., коли передбачається, що зростання економіки в Російській Федерації буде досить енергійним від показників поточних рівнів. Експерти вважають, що уповільнення зростання продовжиться і в найближчі два роки, коли очікується скорочення на ринку нової причіпної техніки, щоб зупинить і знову запустить зростання попиту.

До 2010 року Росія була найбільшим ринком для нових причепів і напівпричепів, але за цим показником вона тепер займає третє місце після Туреччини та Польщі. Так само, як і ситуація на Україні і Білорусії, які в даний час втратили свою актуальність, поступившись навіть Угорщини і Чехії. Після сильних з точки зору продажів в 2011 році, з тих пір спостерігається збереження рівня або невелике зниження. 2015 рік стане четвертим послідовним роком, в якому рівні, як ніби застигли нижче рівня 2011 року, на тлі сильного зростання, що спостерігалося в 2014 і 2015 році. у країнах Західної Європи.

Економічний прогноз для країн Східної Європи в найближчі два роки показує, що спостерігається позитивний ВВП і зростання інвестицій, які призведуть до більш великим попитам, як на вантажні автомобілі, так і причіпну техніку до них.

У 2016 році очікується зростання попиту на причепи в усіх країнах регіону, але чи буде ця тенденція триватиме, повністю залежить від стійкості економіки в Росії. „До 2017 року попит на нові причепи та напівпричепи у регіоні повернеться на рівень 2006 року, до початку глобальної рецесії. Досі, однак, він не впевнений, тому що в значній мірі залежить від позитивних новин з Росії і України“, — говорить Гері Бийкрофт, генеральний директор Clear International Consulting.

У 2004 році до Європейського союзу приєдналися багато нових країн, що призвело до буму попиту на причіпну техніку в цих країнах. Зокрема, це пов’язано зі збільшенням обсягів міжнародних перевезень між країнами Східної та Західної Європи. З 2002 до 2007 року. середньорічні темпи зростання попиту на причепи була 25,7%. Продаж нових причепів і напівпричепів пройшла заповітний рубіж в 100 000 одиниць в 2007 році, але знизився до 40 000 одиниць всього лише два роки тому. 77% всіх товарів в Європі перевозиться по суші, і більшість з них здійснюється причепами.