Покласти штраф за «перевантаження» на вантажовідправника

360

Tweet

Покласти штраф за “перевантаження” на вантажовідправника

Як заявляє уряд України в найближчому майбутньому 50 нових мобільних комплексів будуть зважувати вантажівки і перевіряти їх технічний стан. Поряд з цим значно збільшаться розміри штрафів за «перевантаження».

Як би там не було, невдоволення українських перевізників (водіїв) штрафами за «перевантаження» в значній мірі виправдано (якщо звичайно не свідомо допускав) як з життєвої точки зору, так і з юридичної оскільки, наприклад, відповідно до Правил перевезення вантажів автомобільним транспортом в Україні точне зважування вантажу, вказівку даних по масі в ТТН є обов’язком вантажовідправника.

В даний час деякі перевізники успішно використовують прогалини в процедурі проведення контрольного зважування, оформлення результатів, постанови і т. д. Думаю з новою технікою і регламентами такі процедурні оскарження будуть в більшості не на користь перевізника.

Поряд з цим, у разі застосування штрафних санкцій за «перевантаження», можливо покладання таких збитків на самого вантажовідправника. З цією метою необхідно вказувати відповідні дані по вазі і про те, що вантаж прийнятий за масою згідно даних у вантажовідправника ТТН і робити відповідні застереження в заявці, по типу: «вантаж приймається по масі згідно даних вантажовідправника і останній несе всі матеріальні ризики, збитки Перевізника у разі перевищення навантаження на вісь».

Автор статті Юрій Рогачов (транспортний адвокат)