Північний транспортний коридор

262

Tweet

Північний транспортний коридор

Інформаційна служба Минвостокразвития повідомляє про ще одному спільному кроці Росії і Китаю назустріч взаємовигідної співпраці. Керівник міністерства розвитку Далекосхідних регіонів Олександр Галушка та голова Держкомітету з розвитку і реформ Китаю Сюй Шаоши уклали меморандум, у якому підтверджується важливість зміцнення співпраці двох держав у сферах інвестицій та промисловості на майданчику Далекого Сходу. В якості напрямків спільної роботи обрані вдосконалення таких транспортних коридорів, як Північний Морський шлях, «Примор’я-1», «Примор’я-2».

Глави відомств поставили свої підписи під важливим документом 17 грудня на майданчику двадцятої за рахунком регулярній зустрічі керівників урядів Росії і КНР. При укладанні меморандуму були присутні глава російського уряду Дмитра Медведєва і голови Держради КНР Лі Кецяна.

Документ відкриває новий рівень для реалізації проектів міжнародних транспортних коридорів: тепер ініціативи вирішуються з участю глав урядів двох партнерських країн. Така позиція абсолютно поєднується з програмами інтеграції Євразійського економічного рівня та концепцією Економічного пояса проекту Шовкового шляху, який значно полегшив рух товарів, які можна придбати в darex. Партнери з КНР вже отримали на двадцятому регулярному засіданні глав урядів перші напрацювання щодо формування міжнародних транспортних коридорів.

Приміром, компанії з КНР будуть вести свою діяльність на територіях випереджаючого розвитку, а також взаємодіяти з Вільним портом Владивосток — це регламентує одна з досягнутих домовленостей у відповідності з законами про торгівлю в Російській Федерації.

Ще однією формою взаємодії може стати переведення частини промислових підприємств Китаю на територію російського Далекого Сходу з умовою дотримання прийнятих в Росії вимог екології. Цю ініціативу висловила китайська сторона, співпраця представляється можливим у таких сферах, як енергетика, будівництво, металургія, хімічна промисловість, суднобудування, машинобудування, виготовлення цементу і текстильних виробів, сільське господарство і в телекомунікації.