Перевезення з Китаю заповнять склади

241

Tweet

Перевезення з Китаю заповнять склади

У Єкатеринбурзі на ринку складських приміщень сталася ситуація збільшення числа вакантних складів. Представники Уральської палати нерухомості повідомляють, що за період з грудня 2014 року площа вакантних складських комплексів зросла майже в 2 рази — до 3,3%.

Одночасно з цим ринок відчуває негативний вплив зниження ставок оренди складів — лише за поточний рік середнє значення падіння склало 5-7%. Однак всупереч негативним факторам динаміки ринку ситуація тут помітно краще, ніж у сферах оренди торгових площ і бізнес-центрів. Експерти прогнозують, що нестабільність на єкатеринбурзькому ринку складів може досягти критичного рівня тільки в наступному 2016 році — за цієї причини готуватися до зниження затребуваності логістичних центрів варто вже зараз.

Перевезення з Китаю заповнять склади

Однак, на думку експертів в області транспортної логістики видання BGLOGIST, процес доставки вантажу з Азії та розмитнення цього вантажу тяжіє до Уралу і Сибіру, то цілком очевидно, що попит на приміщення буде тільки рости. Основними напрямками тут буде, звичайно, Китай, який задасть основний тон у цій динаміці. Чого варто тільки бажання відкрити розподільчий центр для китайських товарів, придбаних в інтернет магазинах, на Уралі. А адже це бажання перетвориться в реальний проект складської логістики.

В даний час Уральська палата нерухомості налічує оцінює обсяг порожніх складів на рівні 1,84 млн кв. м. На тлі цього значно знизилася кількість введених в дію складських площ — в Єкатеринбурзі їх стало на 9 тис. кв. м. більше або +0,5% від загального обсягу. При цьому складські приміщення на етапі зведення в порівнянні з тим же періодом часу виріс на 36,3%, досягнувши 215 тис. кв. м. — всього в цьому році було зупинено будівництво 129 тис. кв. м. складів. Через «заморозки» поточних майданчиків в Єкатеринбурзі на складському ринку не виникло перенасичення. Головною причиною зниження ставок на оренду складів є уповільнення зведення нових терміналів, отже, кількість порожніх складів все ще не виходить за межі критичного — лише 3,3%.

Продаж складів підпорядковуються іншому розвитку подій, до кінця 2014 року вартість пропозиції в Єкатеринбурзі в середньому піднялася на півтора відсотка, остановивишись на позначці 27 570 руб. за кв. м.), в той же час довколишні міста показують зниження на 17,9% Що стосується думки експертів, то глава напрямки розвитку компанії «Логопарка.РУ» Віталій Хіль впевнений, що ринкова напруженість поки недостатня, щоб вивести галузь із стабільності. Наприклад, в середньому 70-90% проектів екатеринбургских терміналів реалізуються під певного замовника, решта знаходяться в пошуку резидентів перед етапом здачі в експлуатацію. Однак Віталій Хіль не виключає зростання вакантності терміналів у найближчій перспективі. Доставка вантажів з Китаю визначає дуже серйозно ціни в цьому сегменті.

Також негативний прогноз для ринку комерційної нерухомості готує глава ДК «Оборонснабсбыт» Ігор Суханов. На його думку, до кінця поточного року в галузі загостряться негативні тенденції: з об’єктів будуть йти резиденти, спад орендних ставок продовжиться. Втім, поки що жодних передумов для спаду галузевих показників немає: стабілізації варто чекати лише після врегулювання економіки Росії.