Перевезення небезпечних вантажів

253

Tweet

Перевезення небезпечних вантажів

Не всі чітко розуміють, які рідини або речовини відносяться до категорії небезпечний вантаж. На обивательському рівні можна сказати, що це предмети, які становлять загрозу для довкілля і здоров’я людини. При транспортуванні і зберіганні таких продуктів слід дотримуватись спеціально встановлені умови.Аналогічні умови існують при перевезеннях негабаритних вантажів, які так само мають ряд особливостей.

Офіційно визначені дев’ять груп небезпечних речовин. Основними критеріями поділу стали хімічні і фізичні показники предметів, а також рівень впливу на здоров’я і життя людей.

Перша група. Сюди відносять всі матеріали і речовини, здатні вибухати.

Друга група. Вона включає знаходяться під тиском гази.

Третя група. У неї входить рідка легкозаймиста продукція.

Четверта група. Охоплює тверді речовини, що легко піддаються займання.

П’ята група. Це предмети, у складі яких є окислювачі.

Шоста група. До неї належать вантажі бактеріологічного і токсичного характеру.

Сьома група. Все, що володіє високим ступенем радіаційної небезпеки.

Восьма група. Являє собою хімічно активні продукти.

Дев’ята група. Складається з безпечних матеріалів і речовин.

У разі попадання вашого вантажу навіть тільки в один з вищеназваних класів, для його переміщення обов’язково буде потрібна допомога фахівців. Краще всього звернутися в транспортну компанію, що має досвід здійснення подібних перевезень. Самовпевнена і безвідповідальне ставлення до доставки легко призводить до серйозних порушень здоров’я у людей і екологічних катастроф.

Перед транспортуванням небезпечний вантаж в обов’язковому порядку маркується. Проставлена відмітка повинна бути добре видимою, розбірливою і досить довговічною. Вона повинна бути видна завжди, незалежно від розташування тари. Спеціально навчені експедитори та вантажники забезпечують навантаження, фіксацію і розвантаження продукту з відповідного транспортного засобу.

Перевезення небезпечних вантажів автотранспортом передбачає кілька додаткових умов. Спереду і ззаду автомобіля повинні бути спеціальні таблички, які інформують про нестандартної перевезення. Це є попередженням для інших учасників руху про потенційну небезпеку. В машині обов’язково повинен бути хоча б один противооткатный упор, гальмівна система підвищеної зносостійкості, збільшена кількість вогнегасників і так далі.

Сьогодні все більше поширення отримують контейнерні переміщення товарів. Перевезення небезпечних вантажів залізничним транспортом є найбільш надійним і економним способом транспортування. При змішаних доставках можливо додаткове використання спеціальних вантажівок-контейнеровозів, кораблів і літаків.