Паливні системи газових двигунів

229

Tweet

Паливні системи газових двигунів

Газові двигуни, за винятком газо-мото-компресорів, зазвичай створюють на базі серійно випускаються двигунів, що працюють на рідкому паливі. При конвертуванні (переведення) на газоподібне паливо серійного двигуна основні вузли та деталі залишаються без зміни. Головна відмінність газової модифікації двигуна від його базової моделі полягає у системах паливоподачі, запалення горючої суміші і регулювання. Вимоги, що пред’являються до цих систем, залежать від призначення газового двигуна і якості газоподібного палива.

У газовій модифікації дизеля, що призначається для роботи тільки на газоподібному паливі, замість дизельної паливної системи використовується система підведення газу до двигуна і в циліндри і система електричного запалювання. У відповідності з якістю використовуваного газу в разі необхідності зменшують ступінь стиснення для забезпечення без детонаційного згоряння газоподібного палива. Ступінь стиснення в високооборотних двигунів знижується до 8-12. у малооборотних-до 6-9. Для цього замінюють поршні, кришки циліндрів або головки. При зниженні ступеня стиснення потужність газової модифікації у порівнянні з базовим двигуном зменшується.

Схема системи подачі палива (http://cars-repaer.ru/pitanie/1.html) газового двигуна 16ГДПН 23/(2 х 30)(61 ГА), розташованої безпосередньо на двигуні, складається з трьох підсистем: підведення газу в циліндри, підведення газу у фор-камери, живлення газом при пуску і перехід на режим холостого ходу.

При робочому режимі газ підводиться в циліндри з магістралі 1, де газ знаходиться під тиском 0,6 МПа, через відкритий клапан пусковий 2 трубопроводу 5 циліндрового газу, трубки 8 підведення газу до циліндрів, дозатори 9, газо-впускні клапани 12, газові форсунки 13. Горюча суміш запалюється свічка запалювання 10. Відкриття і закриття газо-впускних клапанів проводиться приводом від розподільних валів двигуна. Площа прохідного перерізу газо-впускного клапана значно більше площі, яка потрібна для впуску в циліндр необхідної кількості газу, який визначається навантаженням двигуна. У дозаторі 9 розташоване профільоване отвір, площа прохідного перерізу якого регулює золотник, пов’язаний повідцем 7 тяги 6 з регулятором швидкості подачі палива.

Газо-впускний клапан служить замикаючим органом, визначальним фази подачі газу в циліндр, а кількість що подається в циліндр газу регулюється золотником шляхом зміни прохідного перерізу профільованого отвори в дозаторі. При зміні навантаження частота обертання колінчастого вала двигуна змінюється, але регулятор 4, відрегульований на задану частоту обертання, пересуне тягу дозаторів так, що кількість проходить через них газу зміниться, і задана частота обертання відновиться. Те ж відбудеться при зміні заданої частоти обертання шляхом дистанційного впливу на зусилля затягування пружини регулятора.

Газ, подводимый до фор-камерам, надходить з топливоподающей магістралі до редуктора-регулятору, який підтримує тиск газу в трубопроводі, що забезпечує оптимальний склад суміші в фор-камерах при всіх робочих режимах, а також при ремонті автомобіля (http://cars-repaer.ru) та пуску і роботи на режимі холостого ходу.

Тиск газу на виході з редуктора становить 0,07-0,27 МПа і залежить від тиску повітря у повітряній ресивері двигуна. При підвищенні тиску повітря клапан редуктора-регулятора відкривається на більшу величину і тиск на виході збільшується. З трубопроводу 17 газ по трубопроводах 16 надходить до встановленим на фор-камерах автоматичним клапанів. Коли сила від тиску газу на вході в автоматичний клапан долає силу від тиску газів на клапан всередині циліндра і пружини, клапан відкривається і у фор-камеру через калібрований отвір надходить необхідну кількість палива. При зростанні тиску газів в циліндрі клапан закривається.

При пуску в циліндри подається стиснене повітря, подводимый одночасно через штуцер до пускового клапана, який перекриває основний вхід газу в трубопровід. Газ під тиском 0,03-0,04 МПа поступає в трубопровід лише через пусковий редуктор-регулятор. Дозатори при пуску під дією регулятора швидкості відкриті повністю, і кількість газу, що надходить у циліндри, регулюється редуктором-регулятором. Після пуску двигуна і досягнення заданої частоти обертання припиняється подача стиснутого повітря в циліндри і до пусковому газового клапана. Останній відкривається, і подачу газу в циліндри починають регулювати дозатори.