Отримати замовлення і доставити вантаж

230

Tweet

Документи по перевезенню

Як це ні парадоксально звучить, але напевно важко назвати інший вид діяльності, в якому з одного боку було б так важливо мати якісні документи (транспортник має справу з вантажем, реальною цінністю) і з іншого боку повне ігнорування такої необхідності в практичній діяльності переважною кількістю операторів …

Здебільшого це пояснюється тим, що динаміка сфери доставки вантажу зашкалює, додайте до цього величезну конкуренцію і в результаті така гримуча суміш просто не дає часу всі вивіряти як на стадії прийому замовлення, так і в процесі виконання.

Як же не втрачаючи динаміки, виконувати найважливіші дії з документами, які в подальшому дозволять відстоювати свою правоту, адже скористатися сканкопией договору, заявки при їх запереченні контрагентом на практиці може бути дуже проблематичним. При виконанні наступних рекомендацій, використання, наприклад в суді документів, переданих по електронній пошті, буде більш результативним.

1. Намагайтеся вносити в заявку, договір умови про обмін копіями документів, при цьому конкретно вказуйте адреси електронної пошти, за яким буде відбуватися обмін, доцільними будуть застереження на кшталт: «копії договору, заявки, надані/отримані за вказаними адресами електронної пошти є допустимими та належними доказами в суді».

2. Встановлюйте порядок обміну електронними документами. Сканкопия паперового документа не є електронним документом у розумінні чинного законодавства, а ось лист контрагенту в електронній формі цілком може виступати таким у разі його підписання електронним підписом або іншим електронним аналогом власноручного підпису.

3. У випадку спірної ситуації і відсутності належної документації збирайте підтверджують дії. Так, підтвердження договорів, заявок відбувається безпосередньо діями контрагента його посередника, виконавця. Такими діями можуть бути як найпоширеніші – наприклад фактичне виконання перевезення, часткова оплата, так і ініційовані вами, наприклад вимога інструкція та відповідь на неї, нерідко і бездіяльність контрагента є інформативним і його можна використовувати в подальшому.

Автор статті Юрій Рогачов (транспортний адвокат)