Огляд електромонтажних виробів для побудови кабеленесучих систем

264

Tweet

Кабеленесущие системи це спеціальні вироби для прокладки кабелів і проводів складаються з електромонтажних лотків, коробів, розподільних секцій і аксесуарів.

Короткий екскурс в історію.

Складно собі уявити сучасне суспільство з відсутністю електрики, світ без кабелів та ліній електропередач, але близько 120 років тому нічого подібного не було. З тієї пори — «світанку» відкриттів про електриці і розробок електротехнічних пристроїв, було придумано і впроваджено величезна кількість різних електромонтажних пристроїв для підтримки і поширення струму по кабелях і проводах. Відкриття електричного струму змінило світ і подарувало все що ми з вами зараз використовуємо в повсякденному житті — автомобілі, музика, фільми, інтернет і багато іншого.
В кінці 20 століття з зростанням кількості людей на планеті, урбанізації та загального розвитку інфраструктури на всіх клаптиках землі відбулися колосальні зміни. З’явилися електромонтажні споруди, до речі, іноді величезні, преобразившиеся в цілі складні системи і комплекси — перетворення, розподілу, підтримки та харчування електрикою. Так з’явилися сучасні розподільні електромонтажні кабельні системи складаються з кабельних трас і аксесуарів до них, часом нагадують цілі системи лабіринтів.

Електромонтажні вироби і системи для прокладки кабелів.

Кабеленесущие системи це спеціальні вироби для прокладки кабелів і проводів складаються з електромонтажних лотків, коробів, розподільних секцій і аксесуарів. Але як правило, структуровані кабельні системи не обмежуються тільки цими пристосуваннями, до кабеленесущим систем також належить: профіль монтажний з перфорацією і без перфорації, хомути, кронштейни, електричні ізолятори, кабель-канали, траверси, затискачі та всі ці електромонтажні вироби в свою чергу поділяються на ще більшу кількість категорій, що розрізняються за властивостями та призначенням.

Аксесуари — металеві вироби, найчастіше виготовляються з підготовленої обробленої сталі цинком за методом Сендзіміра. Серед аксесуарів зустрічаються: підвіси, притиски, кріплення, планки, консолі під кабелі, полиці і стійки.

Зажими — призначені для затискання чого-небудь. В даному випадку затискачі використовуються для надійного з’єднання, натягу, заземлення проводів. Затискачі бувають: прокалывающими, заземлюючими, підтримуючими, анкерними, з’єднувальними і іншими.

Лотки і короба — електромонтажні вироби для прокладки по жолобу всередині виробу електричних, інформаційних кабелів. Мабуть це головний елемент у побудові будь-якої кабеленесучі системи. Строго кажучи відмінність між лотком і коробом є, але дуже умовне, багато продавців і навіть фахівці не відрізняють один виріб від іншого. Коробом прийнято називати металевий лоток посиленої конструкції з кришкою. У свою чергу лоток може бути посиленим, але без кришки або з кришкою. Більш детально з інформацією про лотках і коробах можна ознайомитися на сайті компанії ТОВ Енергія — постачальника електромонтажних виробів (http://energorost.com/).

Електричні ізолятори — вироби для ізоляції електричного струму від підтримуючих конструкцій та інших елементів у конструкціях ЛЕП і не тільки. Ізолятори (http://energorost.com/produktsiya/izolyatory/) — класифікують за призначенням, а самі назви складаються з абревіатур, наприклад ПС70Е. Найперші ізолятори були виготовлені з порцеляни — природного діелектрика. В даний час цей матеріал не втратив свою популярність в силу низьких грошових витрат на його виготовлення.

Кронштейни — служать для підтримки кабельних трас над поверхнею. Іноді природні чи технологічні умови диктують нам свої правила, наприклад, якщо є загроза підтоплення приміщення, то кабельні лотки з кабелем прокладають над поверхнею підлоги, щоб уникнути попадання вологи — часом на дуже дорогі кабельні системи.

Траверси — напевно кожна спостережлива людина бачив ці вироби, але не здогадувався як вони називаються. Траверси зазвичай кріпляться вгорі ЛЕП, на штирях траверс закріплюють електричні ізолятори, а до ізоляторів кріпляться дроти. Таким чином відбувається безпечна прокладка кабельних трас повітряних ліній електропередач.

Профілі — ще один незамінний елемент у побудові структурованих кабельних систем. Взагалі, монтажні профілі знайшли широке застосування не тільки в електромонтажних роботах, але і в будівництві, їх використовують навіть при виробництві меблів.

Хомут — електромонтажне виріб для з’єднання в пучки кабелі і дроти. Хомут це настільки ж незамінний елемент як і всі інші вироби. У звичному розумінні слова — «хомут» це не тільки пластмасовий виріб, а набагато більш складна конструктивна виріб відрізняється за призначенням і конструктивними характеристиками. Наприклад хомут Х-455 і взагалі з серії «Х» призначені для механічного кріплення різнотипних металоконструкцій до стійок із залізобетону.