Одеса задає тон митної революції в Україні

282

Tweet

голова Одеської митниці Юлія Марушевська

Проведення реформування Одеської митниці абсолютно чітко показало, що при мінімальних витратах можна отримати приголомшливий результат. Варто зазначити, що митниця була скорочена на 70%, а план її роботи не передбачав такого скорочення і реорганізації. Фактично, можна говорити, що 30% митного органу перевиконали план роботи, який був відпущений для 100% організації. Неймовірно, але це факт.

Реформи на Одеській митниці проходять менше року, а результат такий, що ніби вони йдуть вже десятиліття. Видаливши корупцію на митниці, реформатори дали повну свободу дій бізнесу та найголовніше, віру бізнесу влади, визначивши прості і зрозумілі правила ведення всіх операцій на митниці.

Одеса задає тон митної революції в Україні

Керівник Одеської обласної державної адміністрації, Михайло Саакашвілі, сказав з цього приводу:

«Незважаючи на численні перешкоди при проведенні реформи і скептичні зауваження недоброзичливців, Одеська митниця у січні 2016 року перевиконала план на 123,8 млн. грн.
Половина з цієї суми піде на будівництво доріг Одеської області.
Це досягнуто всупереч відмові від оформлення так званих «майданчиків», нульової толерантності до будь договорнякам і корупційними схемами.
При цьому, розмитнення з 30 країн, включаючи Євросоюз і США проходить по інвойсу, а не за штучно завищеними індикативним цінам як раніше. Крім того, вже почалося будівництво електронної митниці, яка відкриється у квітні і дозволить багаторазово прискорити рух вантажів і повністю унеможливить корупцію.»

Таких митниць, як Одеська, в Україні сотні. Провівши аналогічні реформи, можна значно збільшити ефективність митного адміністрування в масштабах всієї країни. Реформи необхідно проводити, а не говорити про них. Одеса дає чіткий сигнал всій країні.