Навіщо правильно вибирати код товару за ТН ЗЕД?

218

Tweet

Хто має хоч якусь частину відношення до міжнародних перевезень вантажів, практично постійно стикається з таким терміном як код ТНЗЕД.

Навіщо правильно вибирати код товару за ТН ЗЕД?

Хто має хоч якусь частину відношення до міжнародних перевезень вантажів, практично постійно стикається з таким терміном як код ТНЗЕД. Комусь він створює дуже багато проблем, хтось забуває спокій і сон при своїй зовнішньоекономічній діяльності. У чому ж полягає основна причина кодової проблематики в сучасних міжнародних перевезеннях вантажів і транспортної логістики?

Що робити, якщо код на вантаж від експортера не відповідає тому кодом, який бажає бачити митний орган при оформленні? Можна запастися різними листами від відправника, отримати обґрунтування класифікації, зробити копію експортної декларації та багато іншого, в бажанні довести, що той чи інший код використовується правильно. Однак це все порожні турботи в більшості випадків.

Відправник вантажу проводить митний класифікацію у відповідності з нормами і правилами тієї країни, де він працює. У Росії ж розмитнення товарів повинна здійснюватися за єдиним тарифом Митного Союзу. Різниця виникає не тільки у кількості знаків у коді, але і взагалі в наявності певних позицій, яких просто не існує в іншому класифікаторі. Так, країни Європейського Союзу мають восьмизначний код, а в Митному Союзі він десятизначний. Крім того, в Європейському Союзі, виходячи із сфери призначення, відбувається класифікація товарів, в Росії ж це роблять виходячи зі складу товару.

Висновок з усього, що сказано вище, один — не можна сліпо переносити дані з експортної декларації при декларуванні вантажу. Вся інформація має пройти додаткову обробку. Зробити цю роботу під силу фахівця, знання якого не обмежуються такою областю, як митне оформлення, йому також необхідно одночасно враховувати нюанси інших професій: інженерів, хіміків, фізиків або фармацевтів — в залежності від групи товару. Також, щоб уникнути непорозумінь, необхідно робити детальний опис товару. У разі якщо митний код ТНЗЕД буде оскаржений на митниці, то принаймні до вас претензій вже не буде. Однак не варто сподіватися, що при неправильному коді відповідальності зовсім немає.

Уповноважений представник, який на підставі неперевірених даних від декларанта ставить неправильний код, звичайно, не буде нести відповідальності. За недостовірні або неповні відомості відповідальність несе декларант одержувача.

Ставитися до класифікації ввезеного товару потрібно дуже відповідально. Якщо митниця змінює вам код, то про це має бути складений документ. На підставі цього документа можна оскаржити дії митних органів.

У гонитві за планом за зборами дуже часто митні інспектори примушують учасників зовнішньоекономічної діяльності змінювати код на що проходить за більш високою митною ставкою. Так, душові кабіни, з легкої руки митниці, можуть перетворитися в умивальники, ну а танк без башти — в автомобіль класу люкс.