Населення негативно ставиться до платних доріг

218

Tweet

Населення негативно ставиться до платних доріг

«Левада-Центр» провела соціологічне опитування серед громадян Росії, темою нового дослідження стала система «Платон». Результат показав, що значна частина населення співчуває водіїв великовантажних автомобілів і підтримує їх протестний настрій. Багато з опитаних переконані: на якості доріг нововведення позитивно не позначиться.

Абсолютно очевидно, на думку BGLOGIST, що якщо такі опитування проводити у будь-якій європейській країні, де діють аналогічні системи, то думка респондентів буде абсолютно однаковим — негативним. Тому опитування Лавада-Центру не відкриває абсолютно нічого нового у сфері європейської транспортної логістики.

Що стосується обізнаності росіян про водіям акцій, то більшість чули що-небудь про них — таких серед учасників дослідження 39%. Безперечно знають про протести трохи менше третини респондентів. Є і громадяни, цілеспрямовано відстежують протестну активність далекобійників, їх число досягло 7%. Втім, чималим виявилося громадян, не підозрюють про протистояння перевізників і прихильників системи «Платон», їх число досягло 22%.

Вимоги вантажоперевізників схвалюють або скоріше схвалюють переважна більшість опитаних осіб, при цьому в столиці згодних з протестами виявилося більше: серед москвичів «скоріше підтримують» 39% – і «виразно підтримують» 33%, в той час як у регіонах число осіб з подібною позицією досягло лише 41%і 22%.

Свою точку зору опитані обґрунтовують по-різному, більшість не влаштовує, що плата вводиться за те, що раніше можна було користуватися безкоштовно (46%). У той же час лише трохи менше людей висловили впевненість, що позитивного ефекту для дорожньої мережі від нових поборів не настане.

Відомо, що в опитуванні «Левада-Центру» взяли участь 1 600 осіб з 48 регіонів країни у віці старше 18 років. Детальніше про результати дослідження можна на сайті Центру.