Любовний екстаз ФМС і Apple

227

Tweet

Любовний екстаз ФМС і Apple

Компанії зможуть ввозити на територію Митного Союзу iPad без мита. Білорусія, Казахстан і Росія прийняли це положення за основу.

Російська сторона отримала телетайпограми від начальника ФМС Андрія Бельянінова № ТФ-162. У ній чітко прописано, що планшетні комп’ютери, зроблені Apple Inc (США) і ввозяться під торговою маркою iPad, є портативними електронно-обчислювальними машинами планшетного типу. Це дозволить імпортерам у ВМД зазначати їх саме як обчислювальні машини, і ніяк по іншому. А такі товари відповідно до Митного Кодексу Митного союзу ввозяться без мита.

Як відомо з митної практики до осені 2011 року всі планшети ввозили таким чином, проте потім планшети, які мали GPS-модуль, митні влади змусили імпортерів визначати як радіолокаційну і радіонавігаційну апаратуру з дистанційним управлінням. А при ввезенні товарів цього класу потрібно платити 5% мито. Майже одразу бізнес звинуватив митницю в лобіюванні російської системи навігації ГЛОНАСС.

На перший погляд спір вирішено, Apple добилася права не платити 5% мита.Цілком справедливо. Однак інші виробники аналогічної техніки таких поблажок не отримали ні від Федеральної Митної Служби від Митного Союзу, їх продукція, як і раніше, оподатковується 5% митом. Що може викликати лише подив.
Причини виникнення такої бурхливої любові між ФМС і Apple не відомі і залишаються загадкою.

Тойота Хайлюкс Сурф